ח"כ אראל מרגלית המתמודד לראשות מפלגת העבודה מביע תמיכה בדרישות המחבלים הכלואים בישראל שפתחו השבוע בשביתת רעב בהנהגתו של הרוצח מרואן ברגותי בעניין הזכות לשימוש בטלפונים ציבוריים. מרגלית נפגש אמש ברמאללה עם בכיר הפתח' ג'יבריל רג'וב ותקף: "ממשלת הימין מבשלת לנו אינתיפאדה בגלל טלפון הציבורי". במשרד לביטחון פנים הבהירו כי הדרישה לטלפון ציבורי היא רק אחת מתוך למעלה מ-30 דרישות של האסירים.

לדברי מרגלית "נתניהו וארדן מתעלמים מהמלצות שב"ס ומדליקים את השטח על שטות כמו התקנת טלפון ציבורי לאסירים. אלה לא מנהיגים. אלה פירומנים חסרי אחריות".

המפגש מגיע על רגע פגישתם הקרובה של נשיא ארה"ב יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. במהלך הפגישה חשף רג'וב כי טראמפ ואנשיו הבטיחו לפלסטינים "דיל אולטימטיבי" והדגישו כי רואים בהם שותף אסטרטגי לקידום הסדר מול ישראל.

מרגלית אצל רג'וב:
 

עוד הדגיש רג'וב כי "רוב הפלסטינים מאמינים כי פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד, ועלינו, ישראלים ופלסטינים להחליף דיסקט, ולהפוך מאויבים לשכנים. אנחנו מאמינים שהנשיא טראמפ יכול ויש לו את הרצון לפתור את הסכסוך. גם אני וגם העם שלי סבלנו 50 שנה תחת הכיבוש – המהווה איום קיומי גם על ישראל". הוא הוסיף כי "אני מקווה שמרגלית ואחרים יעזרו לנו להרגיע את השטח והתסיסה ברחוב לפני שיהיה מאוחר מידי".

ח"כ מרגלית הציג בפני רג'וב ואנשיו פרויקט כלכלי להקמת שלושה אזורי תעשיה משותפים לישראל והרשות הפלסטינית והדגיש כי "יש לבנות מחדש את האמון בין שני העמים. נתניהו דאג להרוס את האמון שהיה פעם, ואנחנו נשקם חזרה. הציבור הישראלי חייב להבין כי אין דבר כזה הסדר אזורי ללא הסכם פוליטי ומדיני בין ישראל והפלסטינים , זוהי הליבה – ואי אפשר להתעלם מזה". עוד הדגיש כי "הסדר עם הפלסטינים הוא אינטרס אסטרטגי למדינת ישראל. הגיע הזמן להפסיק לפחד ולדבר על שלום".

נושאים קשורים: