הטרור שוב מכה בפריז. בתקשורת הצרפתית מדווחים הבוקר (ו') כי המחבל שביצע את פיגוע הירי בשאנז אליזה בו נרצח שוטר ונפצעו שניים נוספים, ריצה בעבר עונש מאסר ממושך בכלא הצרפתי לאחר שהיה מעורב בתקרית דומה נגד שוטרים. המחבל נורה למוות בזירת הפיגוע.
 

החשוד בביצוע הירי, כארים שארופי (צילום: AP)

עוד פורסם כי שמו הפרטי של המחבל בן ה-39 הוא קארים, אך הוא נהג להשתמש בכינוי "אבו יוסוף הבלגי" כאשר שלח הודעות ברשת הטלגרם בהן איים כי הוא מתכנן לרצוח שוטרים. בשנת 2001 הוא ביצע פיגוע בו ירה ופצע קשה שני שוטרים ונידון לעונש מאסר של עשרים שנה, אך שוחרר מוקדם בעקבות ערעור שהגיש.
 

זירת הפיגוע בשאנז אליזה (צילום: AP)

  

כוחות הביטחון הצרפתיים בזירת הפיגוע בשאנז אליזה (צילום: AFP)

משטרת פריז מסרה כי הרכב מסוג אאודי אשר שימש לביצוע הפיגוע היה רשום על שמו של המחבל, ובחיפוש שנערך בביתו נמצאו כלי נשק ותחמושת רבה. דובר מטעם משרד הפנים הצרפתי מסר כי המתקפה הייתה מכוונת נגד השוטרים: "לאחר השעה תשע המחבל עצר עם רכבו ליד ניידת המשטרה שחנתה בשדרה העמוסה. הוא יצא מרכבו ופתח באש לעבר הניידת, בה היו שני שוטרי תנועה שאכלו את ארוחת הערב". המחבל נמלט מהמקום וחוסל על ידי שוטרים שרדפו אחריו.
 
תיעוד חיסול המחבל בפריז

מקורות בשרותי הביון הצרפתיים מסרו כי המחבל היה מוכר לרשויות כפעיל מוסלמי קיצוני והיה מסומן כ"איום ביטחוני לאומי", ויתכן כי אף היה נתון למעקבבמהלך תקופה מסוימת. ארגון המדינה האסלאמית (דאעש) קיבל אחריות על הירי, כך פורסם בסוכנות הידיעות "עמאק" המזוהה עם הארגון. בעמאק פורסם כי המחבל הוא אחד מחיילי ארגון הטרור, שזוהה כ"אבו יוסוף הבלגי".