שרת התרבות מירי רגב הגישה אמש (יום ה') תלונה במשטרה נגד עורך הדין ופעיל השמאל ברק כהן, בגין תקיפה מילולית. "רגב שעשתה את הונה הפוליטי מהפצת שנאה וגזענות מאבדת עשתונות כאשר מוטחת בפניה האמת על מי ומה שהיא", כתב כהן בעמוד הפייסבוק שלו, וצירף סרטון של התקרית.

כהן תוקף מילולית את רגב (צילום: עמוד הפייסבוק של ברק כהן):
 

בווידאו, שצולם על ידי כהן, מוביל מחאת "באים לבנקאים" עוקב אחר רגב ובני משפחתה ברחוב דיזינגוף בתל אביב ומטיח בה האשמות. "למה את לוקחת בעלות על המזרחים? הנה אני, מזרחי כורדי לא ציוני, לא רוצה מדינת ישראל גזענית מסריחה", אמר כהן לרגב שניסתה להתחמק מהמצלמה.
  
"את גיבורה רק על גרבוז? על ה'אשכנזיאדה' של מרצ נכון? על דמוקרטים מזרחים את לא גיבורה", הוסיף. "את סמרטוטה שעושה פוזה של לוחמת צדק של מזרחים, זה מה שאת – סמרטוטה, זבל לא דמוקרטית", תקף. "אני מחרבן עלייך ועל כל המשפחה שלך, זבל גזען", צעק כהן לעבר רגב ומשפחתה, בזמן שאלה נכנסו למסעדת פירות ים בתל אביב. משהבחין שרגב נכנסה למסעדה לא כשרה, עקץ הפעיל החברתי: "מירי רגב במקום שמוכר שרצים, רק שרצים את אוכלת נכון? את יהודיה? את הסמרטוט של הגזענים המשת"פים המזרחים, זה מה שאת".

בסטטוס נפרד פרס כהן את משנתו והסביר כי "רגב רגילה לגרבוזים. רגילה ליפול על האשכנזיאדה של מרצ, כשהיא לא מתביישת לתפוס בעלות גם על היהדות וגם על המזרחיות. אבל כשנתקלת ברחוב ביהודי שחור שומר שבת, שחפץ בדמוקרטיה לכל יושבות ויושבי הארץ – אז היא מאבדת את העשתונות בדקה ורבע. הפדיחה של הצבועה המסריחה רק משתבחת, כשכל זה קורה ביציאתה ממסעדה שמוכרת לפרנסתה שרצים".
 

"לא רוצה מדינת ישראל גזענית מסריחה". כהן. (צילום: רענן כהן )

בתגובה לתקרית אמרה השרה: "אכן הותקפתי, אני ובני משפחתי, ברחוב דיזינגוף בתל אביב. מסוג המחיר שאיש ציבור ומשפחתו לא צריכים לשלם בחברה שלנו. בטוחה שהמשטרה תטפל בתוקף הזה כנדרש. לא מתרגשת ממנו ומשכמותו. נמשיך לעשות טוב לעם ישראל".

מאוחר יותר, בעקבות הסרטון, שזכה לשיתופים רבים ברשת החברתית, פרסמה שרת התרבות סטטוס שבו הודתה לתומכיה: "אני מודה מעומק הלב לאלפי אזרחים ששואלים לשלומי ולשלום משפחתי. אירוע לא נעים, בפרט שהוא קורה עם ילדתי. מסוג המחיר שאיש ציבור וילדיו לא צריכים לשלם בחברה שלנו. בטוחה שהמשטרה תטפל בתוקף הזה כנדרש. אל תדאגו, אינני מתרגשת מהאנרכיסט הזה ומחבריו".

נושאים קשורים: