סדקים ראשונים בשביתת הרעב של האסירים הביטחוניים הפלסטינים: כמאה אסירים החליטו הערב (ה') להפסיק את השביתה, כך נמסר משירות בתי הסוהר. עוד נמסר כי ברשות חלק מהאסירים נמצאו סוכרים ומלחים שהיו אמורים לשמש אותם להמשך השביתה.

בשירות בתי הסוהר רואים בכך סדקים ראשונים בשביתה, ומקווים שאסירים פלסטיניים נוספים יצטרפו אל אלו שנשברו והחליטו לפרוש מהקבוצה השובתת, אך למרות זאת עדיין מעל אלף אסירים ממשיכים בשביתת הרעב.
 
השביתה נפתחה בראשית השבוע בהנהגתו של המחבל מרואן ברגותי, אשר לגביו עדיין בודקים בשב"ס כיצד הוא הצליח להבריח מתוך בית הכלא את המאמר שפורסם בניו יורק טיימס. האסירים הביטחוניים הכלואים בבתי הכלא בישראל על עברות טרור טוענים כי נמנעות מהן זכויות בסיסיות ודרשו שיפור בתנאי הכליאה. כצעד ענישה הועבר ברגותי מתאו בכלא הדרים לתא מעצר בבידוד בכלא קשון.
 
מרואן ברגותי מוביל שביתת רעב של אסירי פת"ח (רויטרס)

אסירים פלסטינים נוספים, המוגדרים כמנהיגים בכלאם, הועברו לבתי כלא אחרים במטרה לפגוע במורל השובתים ולהביא להפסקת השביתה. כמו כן נשללו מאסירים ביטוחניים שובתים חלק מהזכויות כמו החזקת מכשיר טלוויזיה וזכויות לביקורי משפחה.
 

גלעד ארדן (צילום: אבישג שאר ישוב)

לדברי השר לביטחון פנים גלעד ארדן, מדובר בשביתה שמבוססת על מניעים פוליטיים, ומובלת על ידי מי שהיה בעבר מנהיג התנזים, מרואן ברגותי. "השביתה שמוביל ברגותי מונעת ממניעים פוליטיים פנים פלסטיניים ולכן כוללת דרישות בלתי סבירות בקשר לתנאי האסירים. הנחיתי את שב״ס לפעול בכל דרך אפשרית בכדי להכיל את השביתה בתוך כתלי בתי הכלא, ואת משטרת ישראל להיערך למתן כל סיוע נדרש לשב״ס בכל תרחיש שעלול להתפתח״, אמר השר לביטחון פנים

נושאים קשורים: