סתימות בקווי הביוב אלו תופעות לא נדירות. מערכת הביוב שלנו פעילה מתחת לפני הקרקע ובדרך כלל היא מבצעת את מלאכתה נאמנה אך כאשר מצטברים לכלוך או פסולת שאינם מצליחים להיסחף הלאה הרי שהסתימה כבר שם והתוצאה תהיה בדרך כלל הצפה של מי הביוב מהבור הקרוב ביותר. מה עושים במקרים ‘נעימים’ שכאלו? כמובן, מזמינים בעל מקצוע המתמחה בתחום. אשר ינסה לאתר באמצעות הציוד המתקדם שברשותו את מקורה של הסתימה וכמובן שייתן מענה ופתרון כולל טיפול מונע לבעיה.

מערכת הביוב מהווה זרימת מים שמושכים את שורשי העצים באופן טבעי, בעיה זו מוכרת במערכות ביוב פרטיות וגדולות יותר. ניתן לזהות את הבעיה כאשר המים לא מחלחלים בקלות או במקרה שהם עולים בחזרה, בנוסף גם ריח רע, אלו הם חלק מהסימנים לבעיה – שרשים בביוב.

איך הגיעו שורשים לביוב?

קווי הביוב עוברים בדרך כל מחוץ לבית שם ישנה גם צמחיה. העצים שאנחנו רואים מעל לפני הקרקע אף שהם נמצאים במרחק ניכר מבור הביוב שלנו, מתחת לפני הקרקע שולחים הם שורשים גם למרחקים עצומים ממקום הצמיחה של העץ. יש הטוענים כי לעיתים השורשים נרחבים כל כך, הרבה יותר מצמרת העץ שאנחנו רואים מבחוץ, וכשהשורשים פורצים ומסתעפים הם מגיעים רחוק ופורצים אף אל קווי הביוב. השורשים הללו חזקים ועוצמתיים מאוד וכשהם מסתעפים בתוך צנרת הביוב הם מצליחים לסתום את כל מעבר המים ובמקרים קיצוניים אף שברים וסדקים בצנרת, והתוצאה? הצפה ‘ריחנית’ של מי ביוב באזור ועגמת נפש מיותר.

מה עושים עם השורשים?

אז הבנו שהשורשים בביוב הינה בעיה מטרידה  אך ניתן למנוע אותה. כאשר הדבר קורה, ניתן לחתוך את השורשים בצורה מדויקת בעזרת ציוד מתקדם המותאם לכך ולפנות את מעבר המים שיוכלו להמשיך לזרום וקווי הביוב יוכלו להמשיך במלאכתם.

קיימות אפשרויות נוספות של שימוש בתכשירים שונים הקוטלים את השורשים באמצעים כימיים שונים ואלו עשויים אף הם לפתור את הבעיה אך הם יעילים אך ורק לאחר חיתוך השורשים ולא לפניי וכמובן בתנאי שהצינור נמצא תקין ולא שבור או סדוק.

לכן הפתרון המומלץ לשורשים בביוב הוא עבודת חיתוך מקצועית, שלא פוגעת במערכת הביוב ומאיטה משמעותית את צמיחת השורשים לעתיד ובכדי לשמר את העבודה מומלץ לבצע טיפול מונע בעזרת חומר נוגד שורשים המשמר את העבודה לשנה כמובן אך ורק אם הצינור נמצא תקין לאחר חיתוך השורשים ולא נסדק או נשבר, אך אל דאגה גם לכשל מסוג זה ניתן פתרון נקודתי  ללא שבירה וללא הריסה וכך למעשה פותרים מהשורש את הבעיה הנפוצה שורשים בביוב.

המאמר הובא לפרסום ע”י Next-site