משקלה של צ'הט קומאר בת ה-8 חודשים מפונג'אב שבהודו, הוא המשקל הנורמטיבי לילדה בת 4. במקום לקחת אחריות על מצבה, הוריה מאשימים את "אלוהים" ואת המנות המרובות אותן היא אוכלת. הם טוענים שאין להם קשר לדיאטה שלה.

הפעוטה המסכנה לא יודעת שובע, והרופאים מבולבלים לגבי מהי הסיבה לתיאבון יוצא הדופן. בכל יום שעובר, מצבה מחמיר והופך לקריטי יותר. כעת קומאר מתאמצת לנשום ולישון כתוצאה ממשקלה המופרז שנגרם בעקבות אכילה "כמו של ילד בן 10".

למרבה הצער, קומר גם סובלת מתסמונת של עור קשה באופן חריג. בעיה המקשה על הרופאים לקחת דגימות דם מגופה ולהבין את מצבה באופן יותר טוב. למשפחה אין את הכספים החיוניים הדרושים כדי לנסוע רחוק ולקבל טיפול רפואי מתקדם. כפי שפורסם בדיילי מיל הבריטי, קומאר נולדה במשקל רגיל, ורק בגיל 4 חודשים הגיעה למשקל מופרז.

אביה, סורג קומאר בן ה-23 אמר: "כשהיא נולדה, היא הייתה נורמלית לגמרי. ואז, לאט לעט, ראינו שמשקלה עולה. היא הלכה וגדלה מיום ליום". "זאת לא אשמתנו. אלוהים נתן לה את המצב הזה. זה לא בידנו. אני מרגיש רע כאשר אנשים צוחקים עליה שהיא שמנה", הוסיף.

אמה של צ'הט, רינה בת ה-21, מודאגת מבריאות בתה לאחר שאיבדה את תינוקה הראשון בלידה. היא הסבירה: "לפני צ'הט היה לנו בן שמת, ואז צ'הט נולד. אני מודאגת מבריאותה".

"היא לא אוכלת כמו ילדה רגיל. היא ממשיכה לאכול כל הזמן. אם אנחנו לא נותנים לה משהו לאכול, היא מתחילה לבכות", תיארה האם את המצב בבית. "היא בוכה לצאת אבל המשקל שלה הוא יותר מדי ואנחנו לא יכולים להרים אותה. אז אנחנו לוקחים אותה רק למקומות קרובים", ציינה.

רופא המשפחה של קומאר, ד"ר שארמה, אישר כי הקושי לקחת ממנה דגימות דם מקשה מאוד על איבחון מצבה הרפואי. הוא אמר: "זה המקרה הראשון שנתקלתי בו בחיי, שב-4 חודשים מרגע הלידה התינוק מצליח להגיע למשקל כזה".

לגבי בדיקות הדם הוסיף: "ניסיתי את זה הרבה פעמים, אבל העור שלה כל כך קשה שאנחנו לא יכולים לאבחן את מצבה".

ד"ר שארמה המליץ למשפחה לנסוע לאזור מרוחק כדי לקבל טיפול יותר טוב, אך בשל מצבה הפיננסי של המשפחה, נמנע מהם לעשות את הנסיעה החשובה.

בכל מצב, הסביר הרופא למשפחה, כי יש לטפל בדחיפות בעלייה שלה במשקל: "היא גדלה מיום ליום וצריך לטפל בזה בדחיפות. המשקל שלה הולך וגובר – וזה חייב להיות נשלט. היא צריכה לאכול פחות. היא אוכלת כמו ילד בן 10"

בעוד המשפחה ממשיכה לחפש פתרון, אמה מקווה לעתיד טוב יותר: "אנחנו רוצים שצ'הט תוכל לשחק כמו ילדים נורמליים. לא רוצים שיהיו לה קשיים בעתיד. אנחנו רוצים לה עתיד טוב".

נושאים קשורים: