הסופרת הגרמנייה זאנה רמדאני קיבלה לאחרונה מספר רב של איומים על חייה מקבוצות מוסלמיות במדינה, לאחר שפרסמה ספר בו היא מבקרת את היחס לנשים באסלאם. רמדאני, מוסלמית ממוצא אלבני, סיפרה כי היא חוששת לחייה לאחר שקיבלה מסרים המאיימים לפגוע בה אישית.

עוד סיפרה רמדאני כי משטרת גרמניה סירבה לספק לה הגנה, ולכן היא נאלצה להגיש בקשה לקבלת רישיון לנשק. הסערה סביב הסופרת הצעירה החלה בחודש שעבר, כאשר ספרה "The veiled menace" – העוסק ביחס המדכא לנשים בדת האסלאם – הפך לרב מכר בגרמניה ובאוסטריה. בספר מבקרת רמדאני בחריפות את היחס לו זוכות הנשים ובין השאר טוענת כי כיסוי הפנים הנהוג אצל נשים מוסלמיות הוא "מסך המוות של העולם החופשי".
 
כמו כן טוענת רמדאני כי לאמהות מוסלמיות יש חלק גדול בחינוך הקיצוני אותו מקבלים הבנים והבנות במשפחה. "הילדות גדלות כבובות ללא עמוד שדרה והילדים כנסיכים. הם יכולים למכור סמים, לבצע פשעים אלימים, אך כבוד המשפחה לא יפגע מכך. לעומת זאת אם נערה מאבדת את בתוליה זהו כשלון של המשפחה כולה", אמרה רמדאני בראיון.

רמדאני בת ה-33 התפרסמה בעבר דווקא בעקבות פעילותה בקרב חוגי השמאל בגרמניה, והייתה מבין מקימות קבוצת מחאה פמיניסטית של נשים שהפגינה כנגד ניצול נשים בתעשיית המין ובטלוויזיה. אך כעת אומרת רמדאני כי היא מאוכזבת מתגובת התנועה הפמניסטית לבעיות של נשים באסלאם. "יש לי בעיה עם סוג מסוים של פמניסיטיות, אלה שרק מדברות על זכויות וסולידריות נשית, אבל לא מיישמות את זה בפועל. הן רואות בגבר הלבן את מקור כל הרוע ומבקרות אותו, אך כשזה מגיע לביקורת על תרבויות אחרות אתה נחשב אוטומטית כגזען", אמרה.

נושאים קשורים: