הלהיט של סטטיק ובן אל תבורי, "זהב" שהגיע עד כה לכמעט 20 מיליון צפיות, קיבל גרסה מזווית אטרקטיבית במיוחד: חבורת אנדרדוס החליטה להתאים את השיר לקהל רחב יותר, והפכה אותו לשיר לכבוד פסח, כשבמקום שניים ששרים שיר אהבה לבחורה, יש ארבעה ששרים שיר אהבה מפוקפק ל – עוגיית קוקוס כשרה לפסח.

"קוקוס" – הקליפ של אנדרדוס לפסח 2017:

  

"אף פעם לא ראיתי עוד עיצוב כזה, אחת כמוך בטח אוכלים עם הקפה", הם שרים לעוגייה בהערצה מזויפת, ומשלבים בחינניות אלמנטים הקשורים לפסח: "מתוקה כמו חרוסת, משביעה כמו עוגה", "שווה יותר מתרי זוזי ואם תרצי אותי אז אין זו הגדה", ו"ממך אף פעם לא יהיה לי די-די-די-דיינו חמודה".

הפארודיה החגיגית של אנדרדוס זכתה תוך יממה ליותר ממאה אלף צפיות ביוטיוב ולאלפי שיתופים בפייסבוק – והגיעה גם לקהל חילוני. יום אחרי הפרסום קיבל הקליפ מקום שני בסרטונים החמים ביוטיוב, ובעמוד הפייסבוק של אנדרדוס דיווחו על זה כמובן בהומור האופייני, בפוסט שמכוון לשיר. "תגידו: מי מקום שני ביוטיוב ישראל?? עונים לי: קוקוס של אנדרדוס ובא לציון גואל", כתבו.
 

"שווה יותר מתרי זוזי". אנדרדוס (צילום: יעל נוה הרשברג)

אחד הדברים החביבים בקליפ המדובר, הוא העובדה שכולם יודעים שעוגיית הקוקוס של פסח לא באמת כזאת טעימה – ואכן, אנדרדוס לועגים גם על זה: "אפ'חד לא מביט בך בימים של השנה אבל היום את הבחירה הראשונה", הם שרים, ובהמשך מוסיפים: "תגידו: מי זאת שאוכלים החברים? עונים לי: פסח בא וכולם מתפשרים", וגם: "אוכל אותך היום בלי למצמץ, מחר שורף אותך כמו חמץ".

הקליפ המקורי של סטטיק ובן אל לא סתם זכה לפרסום והתלהבות כזאת – הוא בהחלט שילוב מוצלח של קצב, תמונות וקוליות. כשאנדרדוס עושים על זה פארודיה דתית, זה נראה אפילו טוב יותר.