ראש המכינה הקדם הצבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, שלח הערב (ב') מכתב לתלמידי ובוגרי המכינה ובו התייחס לסערה שעוררו דבריו בנוגע לשילוב נשים בצה"ל. במכתב ביקש הרב לוינשטיין להבהיר שוב כי הוא מבקש להתנצל על סגנון הדברים, וכי לא הוא התכוון לזלזל בנשים.

לפי המכתב, טוען לוינשטיין כי הצגת דבריו כיחס מזלזל לנשים היא עיוות של השקפת עולמו. "עבורי, האישה זה הסטארט-אפ הטוב ביותר שברא הבורא בעולם. על כך מברכת האישה "שעשני כרצונו". זו אריסטוקרטיה רוחנית, זו המתנה הגדולה ביותר שהביא הבורא לעולם. האישה מביאה את חכמתה הייחודית, את כישרון הבאת החיים ובניינם, יציקת היסודות הטבעיים והיחס העדין והמוסרי בחינוך הילדים. יש בה אוצרות חיים ייחודיים שאין בשום נברא אחר", כתב הרב.
 

איזנקוט במכינת 'בני דוד' ב עלי עם הרב יגאל לוינשטיין והרב אלי סדן (צילום: מכינת 'בני דוד')

הרב לוינשטיין הדגיש כי הוא דווקא מנסה להאבק על כבוד הנשים על פי היהדות ועל שמירת זהותן הדתית, ונגד הפגיעה בכבודן: "הם טוענים שמי שמדבר נגד הפמיניסטיות נעשה שותף לפגיעה בנשים, ואני טוען להיפך: מי שמדבר נגד הפמיניסטיות משחרר את הנשים מהשבי הפמיניסטי ונלחם למען מעלתן וכבודן של הנשים!", כתב.

עוד טוען לוינשטיין אינו עומד בהבטחותיו בנוגע לסיכומים שהיו קיימים בתחום הדת, ולכן יש חשש כבד כי גם זכויות נשים שיתגייסו לצבא יופרו בעתיד כי שצה"ל שבר את האמון מול חיילים דתים בעבר. לסיכום כתב הרב כי לא חל שום שינוי בתפיסת העולם שלו ושל המכינה: "תפיסת עולמנו היא ברורה: הרב סדן ואני מחנכים יחד כבר 30 שנה ונמשיך לחנך להשתלבות ושותפות בחברה הישראלית ובצה"ל, מתוך אהבה גדולה לעם כולו על גווניו השונים ולמדינה, כחלק מתהליך שיבת ציון. זו זכות גדולה של כולנו להיות חלק מכך".
 
הרב לוינשטיין על גיוס בנות דתיות לצה"ל.

כפי שפורסם לראשונה ב-360, לפני כשבועיים תקף הרב לוינשטיין במהלך שיעור שהעביר לתלמידיו את גיוס הנשים הדתיות לשירות צבאי ואמר "אסור להסכים לזה, כל מערכת הערכים שלהן תשתבש". מספר ימים לאחר מכן, אמר הרב בראיון לערוץ 2 כי הוא מתנצל על סגנון הדברים. בעקבות כך החליטו במשרד הביטחון לזמן את ראשי המכינה בעלי לשימוע ולדרוש מהם להפסיק את פעילותו של לוינשטיין במקום.