אחת החוויות הפחות נעימות בבילוי בפארקי השעשועים הגדולים בעולם הוא העמידה התכופה והארוכה בתורים למתקנים והצפייה הבלתי נגמרת בגבו של מי שלפנינו בתור. עם השנים אמנם הוסיפו המפעילים אופציה לעקוף את התור על ידי תשלום נוסף מראש – אך לחברת "יוניברסל" יש שאיפות גדולות בהרבה: ביטול מוחלט של התורים.
 
באטרקציה חדשה של החברה באורלנדו, במדינת פלורידה בארצות הברית, ההמתנה בתור הוחלפה במתחם גדול שבו אפשר להתרווח על ספות נוחות, להאזין להופעות מוזיקה, לרקוד, לצפות בקטעי טלוויזיה בקונסול אישי או להטעין את הטלפון הנייד.

המתקן, שיפתח את שעריו בחודש הבא, נקרא "מרוץ ברחבי ניו יורק בכיכובו של ג'ימי פאלון". מדובר בפרק האחרון עד עתה בסדרת ניסיונות ומאמצים מצד מפעילי הפארקים להפוך את חוויית ההמתנה לנוחה ונסבלת יותר ולייסד "תורים וירטואליים".

באטרקציה אחר של החברה, שתיפתח מאוחר יותר השנה, ינסו גישה אחרת כדי לבטל את ההמתנה בתורים. בפארק מים חדש שייפתח גם הוא באורלנדו, יקבלו האורחים צמידים אלקטרוניים שיאותתו להם כשהגיע זמנם לעלות על המתקן.

"זה סוג של ניסוי מדעי עבור כולנו", אמר ג'ייסון סארל, מנהל קריאייטיב ב"יוניברסל". "אנחנו יודעים כבר שנים שההמתנה בתורים היא אחד הגורמים השליליים הכי משמעותיים עבור אורחינו".
 

המתקן החדש של "יוניברסל" שהתור בו יהיה וירטואלי (צילום: AP)

"אני חושב שזה מסמל את העתיד של תעשיית מתקני השעשועים", הוא הוסיף. "אני סוג של מתבדח שזהו הצעד הראשון במסע שיוביל אותנו בסופו של דבר לדור שאפילו לא יידע על תורים בלונה פארקים. אנשים יאמרו 'למה אתה מתכוון, לחכות בתור? מה זה, סבא?'". דניס שפיגל, העומד בראש חברת ייעוץ למתקני שעשועים, הוסיף כי "זו פשוט הדרך שבה החברה מתפתחת".

לפני כמעט שני עשורים, המאמצים בנושא הזה התמקדו בעיקר בתכנון קפדני של סביבת המתנה מעניינת בתור. מספר שנים לאחר מכן נוסדה מערכת הזמנת התורים מראש למתקנים בפארקים של "דיסני" ו"יוניברסל". אולם הזמנות אלו צריכות להיעשות מראש, ואי אפשר להשתמש באופציה זו יותר משלוש פעמים ביום.

הקונספט הזה נפתח עתה לכולם, ולא רק לאלו המתכננים מראש, כולל בידור המוצע לממתינים. באטרקציה הנושאת את שמו של מנחה הטלוויזיה ג'ימי פאלון, כל אורח מקבל כרטיס בצבע מסוים עם כניסתו לבניין, שבאמצעותו יידע כשיגיע זמנו לעלות למתקן.

אזור ההמתנה מעוצב כמו לובי של מרכז רוקפלר, עם תמונות וסרטונים של מנחים בעבר ובהווה של התוכנית "טונייט שואו" המשודרת ברשת NBC. באזור נוסף יש קונסולות שבהן ניתן לצפות בקטעים מהתוכנית. כמו כן אפשר להאזין לרביעיית זמרים בסגנון "ברברשופ", כפי שהופיעה בעבר בתוכנית. מדי פעם יידלקו במקום אורות בצבע מסוים והזמרים יודיעו גם הם מחזיקי איזה צבע עולים עכשיו למתקן.