המשטרה החליטה לסגור את התיק נגד החקלאי יעקב זליגר בן ה-75 שירה לעבר פורצים, והוא יקבל את נשקו בחזרה. "אחרי כל הלחצים הודיעו לי שמחזירים לי את הנשק וכי התיק נסגר מחוסר אשמה", אמר זליגר, והוסיף כי ההחלטה התקבלה בזכות הלחץ הציבורי שנוצר לאחר התקרית. עוד על מגפת הפשיעה החקלאית בישראל – בתחקיר המיוחד של 360.

בתחילת חודש מארס הגיעו ארבעה פורצים בשעה שלוש בלילה לחווה של זלינגר, "החווה של חוה", בחפץ חיים. הם פרצו למחסן שבביתו, והוא בתגובה ירה לעברם על מנת להבריחם. כשהגיע להתלונן על הפריצה בתחנת המשטרה מצא עצמו זליגר מואשם בשימוש לא חוקי בנשק.

"יריתי לעברם בשביל להבריחם. הייתי לבד והם היו עם לומים, פטיש ומברגים. גנבו לנו כבר ארבעה פעמים עיזים, ובפעם האחרונה הם ניסו לדרוס אותי. מה שהפליא אותי זה שאחרי שסילקתי אותם הלכתי למשטרה להגיש תלונה על פריצה, ופתאום הפכתי לנאשם. הם לקחו לי את האקדח, לקחו לי טביעות אצבע, חקרו אותי שעות ואמרו שלא יחזירו לי את הנשק כיוון שעשיתי בו שימוש לא חוקי", סיפר זליגר.

(צילום: אנצ'ו גוש, ג'יני)

בנוסף, זליגר טוען כי הוא ביצע את הירי סמוך לפורצים, כדי לא לפגוע בהם. "יכולתי להרוג את כל הארבעה, הם היו 5-4 מטרים ממני, אבל לא רציתי לפגוע בהם. אני לא מסוגל לחיות עם זה שמישהו נכנס לי לחווה ועושה בה מה שהוא רוצה. חייבים לעשות חוק שאנשים יוכלו לצאת עם נשק, לא בשביל לפגוע, אלא בשביל להתגונן", אמר.

סיפורו של זליגר התפרסם בכלי התקשורת וברשתות החברתיות ובמשטרה החליטו להחזיר לו את נשקו. "אצלי הייתה דעת קהל כזאת שבזכותה מחזירים לי עכשיו את הנשק. הבעיה היא לא רק אצלי, אני שומע מחקלאים בכל האזור שגונבים להם פרות, עזים, טרקטורים, והגנבים לא מפחדים. האנשים מפחדים לצאת מהבית וזה בלתי נתפס", אמר זליגר ל-360.
 

"באותו לילה באזור שלנו פרצו למזכירות של הקיבוץ, גנבו כספומט מקניון ויומיים קודם לכן פרצו למחסן ביישוב גני טל וגנבו סחורה בחצי מיליון שקל. זה קורה כל הזמן", סיפר זליגר והתרעם על הפקרת התושבים: "המשטרה, במקום לטפל בגנבים, היא מציקה לאזרחים. אני לא מאשים את השוטרים, הם לא יכולים להיות בכל מקום, אבל שייתנו לנו להתגונן".

תגובת משטרת ישראל: "תיק החקירה המדובר נבחן ובו גם מעורבותו של בעל הנכס שירה באוויר. ממכלול הראיות ומניתוח האירוע עולה כי מר זליגר פעל באופן סביר, ועל כן משטרת ישראל החליטה לסגור את התיק (עילת חוסר אשמה). יתרה מכך, מכיוון שאין כל חשד להתנהלות לא תקינה בירי שביצע מר זליגר, הרי שמשטרת ישראל פנתה לגורם המוסמך במשרד לביטחון פנים והמליצה להשיב לו את נשקו בהקדם האפשרי. באשר לחשודים בגניבה, תיק החקירה עודנו מתנהל ומבוצעות בו פעולות חקירה במטרה לאתר את מבצעי הפריצה, ועל כן לא נוכל להתייחס לפעילות בו".

נושאים קשורים: