כשגבי מארש חגגה את יום הולדתה ה-20, היא לא ידעה שזהו גם יומה האחרון: הצעירה מניו-זילנד, שצולמה חוגגת עם חבריה, נפטרה שעות ספורות לאחר מכן – אחרי שחשה ברע.
 

התלוננה על כאב ראש – ומתה. מארש (צילום: משפחת מארש)

הסטודנטית הצעירה, שהחלה להתלונן על כאבי ראש בזמן יום ההולדת, נפטרה בסופו של דבר בגלל שטף דם במוח – כך עולה מידיעה שפורסמה אתמול (שבת) ב"דיילי מייל" הבריטי. התמונות שצולמו רק שעתיים קודם לכן, הפכו – באופן מצמרר – לתמונותיה האחרונות.

מארש פונתה לבית החולים כשהיא מחוסרת הכרה ומחוברת למכונת הנשמה, והרופאים מסרו למשפחתה שהיא לא צפויה לשרוד. בעקבות הבשורה שוברת הלב החליטו בני המשפחה לנתק את גבי מהמכשירים. בנוסף החליטו בני המשפחה לתרום את איבריה של הצעירה, מה שסייע להצלת חייהם של שישה אנשים.
 
"האישה מבית החולים התקשרה אלי ואמרה שאין עוד מה לעשות", אמרה קת'רין, אמה של גבי. באשר לתרומת האיברים מסרה האם כי "גבי אהבה לעשות דברים למען אנשים אחרים, וזו הייתה המתנה הכי גדולה והכי מדהימה שלה".

באוניברסיטת אוקלנד, בה למדה גבי, הספיקו לייסד מלגה על שם התלמידה האהובה – בזכות פרויקט מימון המונים שעזר לממן אותה. "גבי הייתה נלהבת, טובת לב ואוהבת את החיים", נכתב בעמוד הפרויקט.

עוד נכתב כי "היא חייכה בקלות ולעתים קרובות. היא הייתה לא אנוכית, מתחשבת ונדיבה. היא הייתה מישהי שהשפיעה על כל מי שפגשה. היא שינתה את חייהם של אנשים רבים סביבה, והחלום שלנו הוא שדמותה וטוב הלב שלה ימשיכו לשנות את חייהם של אנשים".
 

"חייכה בקלות ולעתים קרובות". מארש (צילום: מתוך הפייסבוק)