שר הביטחון אביגדור ליברמן ממשיך לתקוף את הרב יגאל לוינשטיין בשל דבריו נגד גיוס בנות לצה"ל, שפורסמו לראשונה ב-360. ליברמן מתח ביקורת למרות התנצלותו של לוינשטיין על סגנון דבריו, וכן לאחר דבריו של השר נפתלי בנט. אמש, ברדיו גלי ישראל פורסם כי משרד הביטחון מתכוון לפנות למשרד החינוך בדרישה להפסיק את תקצוב מכינת 'בני דוד' בעלי בעקבות התבטאויות הרב, ובתגובה אמר בנט כי "נשקול לדון עם שר הביטחון על סגירת מכינת עלי, לאחר שישלים את חיסול הנייה".
 
"לא מבין את הצורך הדחוף של שרים להתקוטט", אמר ליברמן הבוקר בגלי צה"ל. "צריך להבין ששירות בנות בצה"ל זה דבר שנהוג מאז הקמת מדינת ישראל. גם היום משרתות אלפי בנות בצה"ל, אין כאן שום פגיעה במסורת".

עוד הוסיף ליברמן: "הבת שלי דתייה ושירתה שירות מלא, לא ראיתי שום פגיעה בערכים שלה. מה שאמר הרב לוינשטיין הוא פגיעה במסורת של צה"ל, בערכים. זה דבר שלא מתקבל על הדעת, שאדם שמחנך לפגיעה במסורת צה"ל ובערכיה יהיה מחנך של חיילים. לכן כשאחזור לארץ נעשה כל מה שנדרש. לא נשלים עם פגיעה בבנות ישראל והטחת עלבונות שהדעת לא סובלת", סיכם שר הביטחון את דבריו.

ביום שלישי האחרון פרסמנו דבריו חריפים שאמר ראש מכינת בני דוד, הרב לוינשטיין, נגד גיוס נשים. "שיגעו אותן", הוא אמר. "מי יתחתן עם נערה דתיה ששירתה בצבא? אסור להסכים לזה, כל מערכת הערכים שלהן תשתבש". לוינשטיין שב והאשים: "בצה"ל מחנכים לפלורליזם, אבל אי אפשר להיות ליברלי ולחרף את הנפש".
  

עקץ את שר הביטחון בנוגע לחיסול הנייה. בנט (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

בעקבות דבריו התעוררה סערה ופוליטיקאים דרשו להדיחו ולהפסיק את התקציב למכינה הקדם צבאית. מנגד, יצא השר בנט להגנתו: "מכינת עלי הצמיחה מתוכה את גיבורי ישראל רועי קליין ז"ל, אלירז פרץ ז"ל, עמנואל מורנו ז"ל ועוד רבים ומופלאים, והיא כמובן תמשיך את פעולתה כסדרה. מה שדרוש תיקון – יתוקן, בוודאי לגבי אמירות אומללות, אך בלי התלהמות מיותרת".

בשל הסערה התראיין אמש הרב לוינשטיין בחדשות 2 ואמר כי "אני לא יכול להתפטר מאמונתי הדתית-ציונית. הכאב שלי הקשור בוויכוח אידיאולוגי עמוק, הוא גרם לביטויים לא טובים, הסגנון שבו התבטאתי פגע באנשים יקרים לי בחברה החילונית ובנשים, ואני מתנצל על כך".

הרב לוינשטיין על גיוס נשים דתיות לצה"ל (צילום: ערוץ היוטיוב מכינת עצם, בית מדרש וירטואלי)
 

במהלך הלילה התייחס לנושא גם ראש אכ"א מוטי אלמוז, ואמר כי "על אמירות לא ראויות, לא ראוי להגיב". לדבריו, "בשעות האחרונות מתפרסמות קריאות להפסיק את שילוב הנשים בצה"ל. אחיי לנשק – אתם טועים. צה"ל של כולם, נשים וגברים: בני הציונות הדתית היקרים המצויים יחד עם אחיהם החילוניים בכל שורות הצבא, לוחמות דתיות וחילוניות העומדות על משמר ארצנו, חרדים, בני הדתות השונות – החברה הישראלית כולה.

"כל מטרתנו היא אחת – הגנה על מדינת ישראל, אבטחת שלום תושביה וניצחון במלחמה. בכל פעולותינו מטרה אחת – ללכד את השורות וליצור צבא מאוחד, חזק ונחוש, כדי לעמוד במשימות. אנחנו עושים זאת באחריות וברגישות, תוך הקשבה לכלל חלקיה של החברה הישראלית. השאירו את צה"ל מחוץ למחלוקת", כתב אלמוז.