נעלם ללא שהותיר עקבות: ראשי משרד הבריאות באוסטרליה סיפרו כי שיאם אכריה, אזרח הודי שהגיע לפני למעלה מעשור לאוסטרליה והחל לעבוד בבית חולים בניו סאות' וויילס, היה מתחזה שגנב את זהותו של רופא אמיתי מהודו.

אכריה החל לעבוד בבית החולים המקומי בניו סאות' וויילס בשנת 2003, ולאחר מכן התקדם וקיבל משרות חדשות בבתי חולים נוספים, לאחר שקיבל שבחים רבים על טיפולו המקצועי. בסך הכל עבד אכריה בין השנים 2003-2014 בארבעה בתי חולים גדולים באוסטרליה, כאשר לאחר מספר שנים הוא אף קיבל אזרחות אוסטרלית. אלא שאז התברר כי "הרופא" הנערץ כלל לא היה רופא אלא מתחזה שגנב את זהותו של רופא אמיתי, ואכריה נעלם ללא שהותיר עקבות.
 
שר הבריאות של מדינת ניו סאות' וויילס, בראד הזארד, אמר כי אכריה ככל הנראה נמלט מאוסטרליה לאחר שהתגלתה זהותו האמיתית. "הוא עומד בפני קנס של עד 30 אלף דולר, אבל ככל הנראה עזב את אוסטרליה. זה מטריד כי אזרח זר יכול לעבור את מערכת הגנת הגבולות עם דרכון מזויף של אזרח הודי שעבד כרופא במקצועו. אנו מאמינים כי הוא בכל זאת עבר איזו הכשרה רפואית בהודו, אולם השאלה האם השלים את ההכשרה עדיין שנויה במחלוקת", אמר הזארד.

הוא לא פירט כיצד התגלתה זהותו האמיתית של אכריה והעובדה כי הוא אינו רופא, אולם לאחרונה היה אכריה חלק מצוות רופאים שעמדו במוקד חקירה בעקבות טיפול לא מוצלח באחד החולים בבית החולים. עם זאת, נגד אכריה מעולם לא הוגשה תלונה באופן אישי מצד מטופל. "אנו נבדוק מחדש את כל הליך רישום הרופאים באוסטרליה, על מנת למנוע מקרים דומים בעתיד", אמר הזארד.

התקשורת באוסטרליה דיווחה כי אכריה גנב את זהותו של רופא הודי בשם סרנג צ'יטאלה, וכעת חוקרים ראשי משטרת הגבולות האוסטרלית כיצד הצליח לחדור אכריה את הגבול לאוסטרליה ולהציג את עצמו בזהות מזויפת של רופא אותה גנב בהודו, וכן כיצד קיבל אזרחות אוסטרלית במרמה.

נושאים קשורים: