הרב לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית בני דוד בעלי, הגיב בראיון מיוחד לסערה שעוררו דבריו אתמול נגד גיוס נשים דתיות לשירות צבאי: "בשנתיים האחרונות מתרחש תהליך תרבותי עמוק בצבא, תפיסה פמיניסטית שלא עולה בקנה אחד עם היהדות. הצבא עושה קמפיינים שקוראים לגייס את הבנות הדתיות, קמפיינים שנובעים ממערכה פמיניסטית למשוך את הבנות הדתיות", אמר.

הרב לוינשטיין על גיוס בנות דתיות לצה"ל:
 


צילום: ערוץ היוטיוב מכינת עצם בית מדרש וירטואלי

בתשובה לשאלתה של העיתונאית סיון רהב מאיר האם נער דתי יכול לשרת בצבא לאור השינויים שציין, ענה הרב לוינשטיין כי, "יש יחידות שלא השתנה דבר כמו גבעתי וגולני לדוגמה. בכל מקום שהצבא מתעקש לעשות דברים שיש בהם איסור הלכתי – חייל דתי לא יכול להשתלב. כמו שמכבדים את הכשרות ואת השבת צריך לכבד גם את היחוד בין בנים לבנות".

הרב לוינשטיין הבהיר כי הוא לא חוזר מהשקפת עולמו, אלא הוא מתנצל על הסגנון והדרך בה התבטא, כמו 'מי יתחתן עם נערה דתיה ששירתה בצבא'. "אני מתנצל על הסגנון, ועם זאת לא חוזר במילה אחת מהשקפת העולם שלי. הסגנון שדיברתי לא ראוי".
 
"אני לא יכול להתפטר מאמונתי הדתית ציונית, במשך 30 שנה לא ראייתי חייל אחד או קצין שלא פגע באף אדם בעולם. הכאב שלי הקשור בוויכוח אידיאולוגי עמוק, גרם לביטויים לא טובים, הסגנון בו התבטאתי פגע באנשים יקרים לי בחברה החילונית ובנשים, ואני מתנצל על כך", סיכם לוינשטיין.

אתמול במהלך שיעור תקף הרב יגאל לוינשטיין גיוס נשים דתיות לשירות צבאי ואמר, "אסור להסכים לזה, כל מערכת הערכים שלהן תשתבש". הוא שב והאשים: "בצה"ל מחנכים לפלורליזם אבל אי אפשר להיות ליברלי ולחרף את הנפש.