בכל פורים מוצבות קופסאות על בימות בתי הכנסת ברחבי הארץ, במטרה לאפשר מתן 'מתנות לאביונים'. מדובר במצווה שלפיה יש לתרום לעניים, אך את התרומות יש להעביר 'בו ביום', כלומר ביום הפורים עצמו.
 
פלטפורמת התרומות jgive, פתחה השבוע קמפיין שבו ניתן לתרום לעשרות עמותות דרך האינטרנט, בצורה קלה ובטוחה, וכל הכסף עובר במלואו לטובת הפרויקט שנבחר. לדברי יוזמי הקמפיין, "עד כה אנשים תרמו למי שדפק בדלת, או לחילופין בבית הכנסת למשהו כללי, כשבפועל לא יודעים בדיוק לאן הכסף הולך. כעת ניתן לתרום ישירות לפרויקט לפי בחירת התורם, ולדעת שכל הכסף עובר לארגון הרצוי".

בנוסף מספרים מנהלי היוזמה כי "יש פה גם חידוש רציני מבחינת הנוחות. מצוות 'מתנות לאביונים' חייבת להתקיים ביום קריאת המגילה. עד כה היית 'תקוע' ומחויב לתרום באותו יום, וזה לא נוח. כעת ניתן לתרום מתי שרוצים, גם לפני החג, כי העמותות מתחייבות להעביר את הכסף ביום הרלוונטי. תעביר את הכסף מתי שבא לך, 'תיפתר מהמצווה', ומשם אנחנו נדאג שהכסף יעבור בזמן שהוא אמור לעבור הלכתית", סיפרו עוד בארגון.
  

"כעת ניתן לתרום ישירות לפרויקט לפי בחירת התורם". (מתנדבים בעמותת "גשר" מכינים משלוחי מנות, למצולמים אין קשר לכתבה) (צילום: פלאש90)

יצויין כי ישנם ארגונים שונים, כדוגמת ארגון פעמונים, המאפשרים גם הם לתרום ל'מתנות לאביונים'. עם זאת המיזם החדש מרכז בצורה נוחה יותר עשרות עמותות, מה שמיעל את התרומות ומספק יותר אפשרויות לתרום לעניים בחג הפורים.

לתרומות באתר jgive לחצו כאן.