הרב יגאל לוינשטיין, ראש המכינה הקדם צבאית בני דוד בעלי, תוקף את המגמה של גיוס נשים דתיות לשירות צבאי וכן את הכנסת ערכים פלורליסטים לצבא. במהלך שיעור במכינה הקדם צבאית 'עצם', התייחס הרב לווינשטיין, שעורר בעבר סערה כשכינה הומוסקסואלים 'סוטים', לשורה של נושאים הקשורים להכנה לצבא, וקרא לתלמידים להתחתן כבר במהלך השירות. "אם האישה בלאי יהיה בית בלאי", אמר.

 

"הבית שלכם ייראה לפי האישה שתבחרו. אם האישה תותחית יהיה בית של תותחים. אם האישה בלאי יהיה בית בלאי. גברים לא אכפת להם איך להיות. היא תגיד לו 'למדת היום' ותרוץ להתפלל. צריך להתחתן מוקדם. הקמנו מדרשה במטרה שיהיו בנות רציניות שיפגשו בנים רציניים ויהיו בתים שלמים. בלי זה לא עשינו כלום. כל הציונות הדתית, העסק לא יעבוד. מילים גבוהות בלי כיסוי", אמר הרב לוינשטיין.
 

הרמטכ"ל במכינת 'בני דוד' בעלי, עם הרב יגאל לוינשטיין והרב אלי סדן (צילום: מכינת 'בני דוד')

הרב סיפר כי הגיע אליו קצין שפגש קצינה בצבא, אך לפני שהתחתנו היא הבהירה לו שהיא מתכוונת להישאר כמפקדת פלוגה במשך שנתיים ולהגיע רק בכל סוף שבוע שני לבית, זאת בעוד שאותו קצין משתחרר. "היא תהיה מ"פית? שאלה של שיגעון", תהה הרב לוינשטיין. "זה שייך לבית המשוגעים. זו ילדה דתית. שיגעו לנו את הילדות. מגייסים לנו אותן לצבא. הן נכנסות יהודיות, ולא יהיו יהודיות בקצה. לא במובן הגנטי כמובן. כל מערכת הערכים שלהן תשתבש. בית, קריירה, ישגעו את כולן.

"אסור להסכים לזה", המשיך לוינשטיין. "תקחו בנות צנועות וטהורות. אם תמצאו בחורה טהורה בגילאים האלו, יהיה בית נאמן בישראל. אם תהיו בלאי בהמשך חס ושלום, בית נאמן זה כבר לא יהיה. הצבא מגייס לנו את הדתיות אבל הדתיות שמתגייסות לא עושות זאת תמיד מיראת שמים, אלא מחוסר יראת שמים.

"המצווה של אישה זה להקים בית נאמן בישראל. הנשים שלנו קדושות וצנועות. האם זה אומר שאישה לא יכולה לעבוד? שתעבוד במה שהיא רוצה. אבל המשימה? לבנות את הדור הבא לתורה ויראת שמים. זה מוטל עליהן". בדבריו תקף הרב לוינשטיין פעם נוספת הכנסה של ערכים פלורליסטים לצה"ל: "תנו לנו לשרת בצבא באחריות ותנו לנו לחיות את עולמנו. למה לנסות לשנות את העולם שלנו? למה מנסים לכפות פלורליזם, ערבוב נשים, דברים נגד היהדות.
  

"השתגענו". סרטון נגד גיוס נשים לצה"ל (צילום: צילום מסך מתוך הסרטון)

"יש ניסיון לשכנע שכדי להיות בן תרבות, צריך להפנים ערכים ליברליים לא יהודיים, ועל כך מחינו. אנחנו מוכנים למסור את נפשנו כדי להגן על הארץ, אבל באותה מידה אנחנו מוכנים למסור את הנפש על קדושת השם. לא נפסיק לקרוא שמע ישראל, איש לא יסגור לנו את הפה. מחר מישהו עוד עלול להחתים אתכם שקופצים על רימון בתנאי שצועקים פלורליזם. זה מגוחך, אבל זו הסוגיה", טען לוינשטיין והוסיף: "מקור הגבורה הישראלית יונק ממקור הקדושה הישראלית. אי אפשר להיות ליברלי ולחרף את הנפש. אי אפשר לנצח את החיזבאללה והחמאס בלי זה.

"תגובת הצבא מהתחזקות הציונות הדתית מוכיחה את התחזקותנו. נכון שיש אנשים שנחלשים אבל החבורה שהולכת קדימה בראש זקוף מחוללת את החלום של ריבונו של עולם – מדינה יהודית, צבא יהודי. לא בכוח, לא בכפייה, בדוגמא אישית. הצבא מנסה להפוך אתכם ליהודים לא מאמינים", האשים הרב לוינשטיין. הוא הבהיר: "אל תתבייש להיות אדם דתי. לא צריך להתקוטט ולעשות דווקא אבל לא להתבייש. אם מכניסים אותך להצגה עם פריצות, חובתך לקום ולצאת. לא זכותך, חובתך".
 

"מישהו עלול להחתים אתכם שקופצים על רימון בתנאי שצועקים פלורליזם". רועי קליין ז"ל (רפרודוקציה: אריק סולטן, אלבום משפחתי)