אדם מזרחי מבית"ר נורדיה ושחקן נוסף מהליגות הנמוכות נעצרו היום (שלישי) יחד עם 28 אנשים בחשד לניהול רשת הימורים בירושלים. מזרחי הזכור לחובבי הכדורגל, כגורם המרכזי להדחה של מכבי ת"א ממשחקי גביע המדינה ב-2008 בעקבות הפסד כואב לשמשון ת"א, נעצר לאחר חקירה משטרתית שארכה כשמונה חודשים.

כאמור, לאחר שמונה חודשים של חקירה סמויה, הוחלט הבוקר על מעבר לחקירה גלויה, לאחר שנחשפה תשתית מאורגנת לניהול הימורים בלתי חוקיים בירושלים. בפשיטה נעצרו  30 חשודים, 12 נכסים בשווי של כ-16 מיליון שקל ו-21 כלי רכב בשווי של כ-2.5 מיליון שקל מיועדים לחילוט, עשרות חשבונות בנק הוקפאו, וכמיליון וחצי שקל במזומן נתפסו. הכסף המזומן והצ'קים נתפסו בתוך ארונות בגדים, מתחת למזרנים ובתוך מזוודות.

החל משעות הבוקר המוקדמות פוקדים את חדרי החקירות במשטרה 30 החשודים שנעצרו ונחקרים בחשד לכך שבמהלך השנה האחרונה פעלו באופן שיטתי ומאורגן וניהלו רשת לעסקי הימורים, בה הימרו מאות גברים, נשים וקטינים בסכומים של מאות אלפי שקלים – אותם גרפו לכיסם.

פשיטת המשטרה על רשת ההימורים בירושלים (צילום: דוברות המשטרה)
 


מהחקירה עולה כי עסקי ההימורים שניהלו החשודים התבססו על מספר שיטות הימורים באמצעות רשת האינטרנט. על פי החשד, מנהלי רשת ההימורים רכשו באמצעות כספי ההימורים רכוש רב של נדל"ן וכלי רכב בשווי מוערך של מיליוני שקלים, שנרשם על שמם ובני משפחתם.

חוקרי המשטרה, יחד עם יחידת יהלום ברשות המיסים, נערכו  טרם ביצוע המעצרים והחיפושים  וביצעו שורת פעילויות הקשורות לחילוט והלבנת הון שנוגעת לכלל החשודים המעורבים, והשיגו  כספים כתוצאה מההימורים הבלתי חוקיים. מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי, חתם על צו סגירה מנהלי  לקיוסקים ופיצוציות שמהם על פי החשד נוהלו עסקי ההימורים.

במשטרה הדגישו כי השתתפות בהימורים בלתי חוקיים הינה עבירה על החוק. חוקרי המשטרה ימשיכו בניהול החקירה המורכבת, המלווה מראשיתה על ידי הפרקליטות, עד למיצוי הדין עם כלל המעורבים.