"לפני שנפתח את המהדורה קיבלנו פנייה ממש לפני דקה אחת חבר מועצת חכמי התורה הגאון הרב שמעון בעדני שמבקש להעביר מסר בשידור" – במילים הללו נפתחה היום (ד') מהדורת החדשות המרכזית של תחנת הרדיו החרדית קול חי, והמסר שאותו ביקש הרב החבר בגוף העל של ההנהגה הרוחנית של ש"ס היה הבעת התנגדות לתחנת הרדיו המתחרה במגזר, קול ברמה, ששידרה באותו זמן מהדורה משלה. המהלך עשוי להנחית מכה כלכלית נוספת על התחנה.
 
"אני הודעתי להם שלצערי לא אעמוד מאחוריהם", אמר הרב בעדני. "אמנם נחפש איך לחזק את שיעורי התורה, אבל לא אעמוד מאחורי רדיו קול ברמה. יש שם שיעורי תורה נפלאים שאני מאוד נהנה מהם ויש שם הרצאות מגדולי המרצים. כואב לי הדבר הזה, אבל אני כבר לא יכול לעמוד מאחורי זה", הוסיף. "הזהרתי אותם באזהרה חמורה שלא לפגוע בש"ס, לא לפגוע ביו"ר ש"ס הרב אריה. הזהרתי אותם באזהרה חמורה. אבל קרה מקרה חמור".

"ידוע לך שאני תמיד עמדתי מאחורי רדיו קול ברמה", אמר הרב בעדני. "אני מחזק אותם ומעודד אותם. כי עשיתי חשבון אחד שהם מחזקים ומעודדים תורה. זה הכי חשוב, איך להרביץ תורה. הייתי מעודד ומחזק.

"מצד שני", סייג, "המאבק בין שתי התחנות החרדיות הוא מהיצריים ביותר בעולם התקשורת, וזאת משום שהתחרות הכלכלית ביניהם מקבילה למאבק הפוליטי בין יו"ר ש"ס אריה דרעי וממסד המפלגה לבין היו"ר לשעבר אלי ישי, כשדרעי וחברי הכנסת של ש"ס רודפים את קול ברמה, המזוהה מעט עם ישי, ומחרימים אותה לחלוטין".

בעדני סיפר כי קול חי מזוהה יותר עם דרעי, ומעבירה בשידור חי את שיעורו השבועי של הרב הראשי יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף. קול ברמה הוקמה כרדיו ייעודי לציבור החרדי ספרדי בתקופה שבה שלט ישי במפלגה, ולמעשה שימשה תחנת הרדיו הלא רשמית של ש"ס. עם חזרתו של דרעי לעולם הפוליטי והחרפת המאבק בינו לבין ישי החל גם המאבק בינו לבין קול ברמה, מכיוון שהבעלים של התחנה, איש העסקים צבי עמר, הוא ממקורביו של ישי. שני כוכבים מרכזיים של קול ברמה – אבי מימרן ומרדכי לביא – נטשו אותה ועברו לקול חי.

הביע התנגדות פומבית לקול ברמה לאורך כל הדרך. הרב שלום כהן (צילום: אריק סולטן)

יו"ר מועצת חכמי התורה של ש"ס הרב שלום כהן, מנהיג העל הרשמי של המפלגה, הביע לאורך כל הדרך התנגדות פומבית לקול ברמה. אולם כחלק מהתפוררות ההגמוניה אחרי פטירתו של הרב עובדיה יוסף, לא מנעה התנגדותו מחברים אחרים במועצת הרבנים להמשיך לתמוך בתחנה. הרב שמעון בעדני תמך בה רשמית, וכמוהו גם הרב ראובן אלבז, מהמנהיגים הבולטים של תנועת התשובה בישראל וחבר מועצת הרבנים בעצמו, שמוסר שיעור המועבר בה בשידור. כל זאת בעוד מנהיגה הרוחני של המפלגה ודרעי מתנגדים לה.

התנגדות הרב כהן ומעבר הכוכבים בין התחנות הצליחו להשפיע על נתוני ההאזנה, אולם פלגים רחבים במגזר עודם מאזינים לקול ברמה. כעת הצליחו בש"ס לשכנע את בעדני, שתמיכתו הייתה אחת מנקודות הכוח של קול ברמה, להסיר אותה. הסרת התמיכה, כאמור, נעשתה בדרמטיות בפתח המהדורה של התחנה המתחרה. בהיעדר טלוויזיה, מהדורות חדשות ערב ברדיו הן קובעות סדר היום, הפריים טיים של הציבור החרדי.

מקול ברמה נמסר בתגובה כי "הרב שמעון בעדני שליטא הוא נר לרגלינו, וכפי שהעיד הוא בעצמו, במשך השנתיים האחרונות פעלנו בהתאם להוראותיו ולהנחיותיו בכל דבר ועניין. זאת למרות הפעולות הבוטות והאלימות שנקטו נגד התחנה גורמים פוליטיים, הכול מתוך שיקולים אינטרסנטיים צרים".

עוד אמרו גורמים בתחנה כי "אכן, הביטוי שנתנו להתנגדותה של ש"ס בכנסת להצעת החוק – הצעה שבאה להגן על בנות הסמינרים ולהפסיק את האפליה רבת השנים – היה לצנינים בעיני אותם גורמים פוליטיים, והם עשו כל שביכולתם כדי להציג בפני הרה"ג בעדני מצג שווא כאילו הרדיו פועל נגד ש"ס – דבר שאין לו שחר. אנו נמשיך להישמע להוראותיו של הרה"ג בעדני שליט"א, ואף בשיחתנו עמו הערב הביע הרב את הערכתו הרבה לקול ברמה ולעשרות שיעורי התורה שבו, ואין לנו ספק כי תמיכתו בתחנת הרדיו שהקים מרן הרב עובדיה יוסף תימשך לטובת עשרות אלפי המאזינים שוחרי התורה".