בקרוב ניתן יהיה להוריד סרטים ישירות מיו-טיוב, באופן חוקי: חברת גוגל, שרכשה את יו-טיוב לפני 11 שנה, העלתה לאחרונה לחנות האפליקציות שלה אפליקציה חדשה (שאינה זמינה עדיין בישראל) בשם YouTube Go. מדובר באפליקציה שהמאפשרת להוריד למחשב הביתי סרטים מיו-טיוב ולצפות בהם אחר כך – ללא צורך בחיבור לאינטרנט.

בבלוג הרשמי של חברת גוגל נכתב כי הרעיון לאפליקציה, נולד כאשר כמה מהנדסי גוגל ביקרו חבר בהודו. החבר ניסה להראות להם ביו-טיוב קרב היאבקות שהוא אוהב, אולם הקרב לא הוקרן טוב על המכשיר שלו בשל זרימה איטית של התוכן. אז עלה בראשם של המהנדסים הרעיון הראשוני לייצר אפליקציה שתזרים את התוכן בשעות בהן יש פחות עומס על הרשת. אחרי כך הם החליטו לשדרג את התוכנה, ובנו אותה מחדש כך שתוכל להוריד קבצים למחשב.
 

מעכשיו ניתן לשמור סרטים במחשב. יו-טיוב (afp)

 
האפליקציה החדשה היא מינימליסטית, וכוללת בעיקר ממשק המלצות, מנוע חיפוש ואפשרות הורדת סרטים. בחברה מסבירים כי הממשק והאפליקציה תוכננו כך שצופים יוכלו להוריד את הסרט למחשב במהירות האפשרית, תוך ביטול הורדות אחרות מיותרות. האפליקציה מציעה בחירה בין איכות הורדה רגילה לאיכות ירודה יותר, כאשר אין אפשרות להוריד תכנים ברזולוציית HD.

את הסרטון ניתן לשתף עם חברים על ידי העברה דרך בלוטות'. כמו כן ניתן לפני הורדת הסרט להקרין אותו במהירות, כדי לראות אם הוא מעניין. כאמור האפליקציה עדיין לא זמינה בישראל, אבל בחברה מציינים כי אחרי בחינה של הגרסה הראשונית בהודו תחל ההפצה ברחבי העולם.

נושאים קשורים: