נראה כי ההתמדה משתלמת. מזה כ-8 שנים אנו עוקבים באדיקות אחר המעצב הצעיר והמבטיח איציק פטל, מייסד "Art – גלריה לריהוט". והאיש אכן מספק את הסחורה: הוא ממשיך כל העת להפתיע – מקורי, חדשני, מגוון, ושובה לב.

לכן, אין זה מפליא כי יותר ויותר אדריכלים ומעצבי פנים הפכו את הגלריה שלו לביתם השני. הם, כמו גם לקוחות פרטיים חובבי עיצוב יוקרתי, למדו להכיר מקרוב את היופי והחדשנות המתמדת, כמו גם את השירות והמקצועיות של צוות הגלריה. במילים אחרות: כמו יין משובח, כך גם הולכים ומשתבחים עיצוביו יוצאי הדופן ורבי הפנים של האיש שהפך את הפינוק המעוצב למוטו. ואם זה נשמע לכם כמו סיסמה – פשוט הגיעו אל הגלריה והיווכחו בעצמכם. לא בכדי מוזכר כיום שמו של איציק פטל בנשימה אחת עם השמות הגדולים בענף. גם העובדה כי חלק מעיצוביו כבר זכו לחיקויים – מעידה על מעמדו בענף.

בימים אלו הוא חושף מגוון פרויקטים שנעשו בשיתוף פעולה עם מעצבי פנים ואדריכלים מבטיחים – שיתוף פעולה שיצר קולקציות המעוררות את הדמיון. וזוהי גם הזדמנות מצוינת לתפוס אותו לשיחה על עיצוב, אסתטיקה, ועל המושג החמקמק הקרוי "סטייל ישראלי".

"בישראל, הנחשבת מדינה צעירה שהוקמה על בסיס חקלאות וקיבוצים, קשה לשים את האצבע על הנקודה שבה התפתח הסטייל הישראלי היוקרתי", הוא מסביר. "עם זאת, עדיין ניתן להבחין בעובדה שכיום ישנה יוקרה ישראלית וניתן לזהות ולאפיין אותה בבירור. היוקרה הישראלית היא תוצאה של קיבוץ גלויות ושל עולם גלובלי, אך מה שמגדיר אותה היא השאיפה לאסתטיקה". לדבריו, סגנון ישראלי יוקרתי אינו רק סיסמה, ואפשר לבדוק ולמדוד אותו בכלים אובייקטיבים. "היוקרה מורכבת מפרמטרים כגון טיב, איכות, רמות גימור וחומרי גלם משובחים. וכמובן, מה שמחבר את כל המרכיבים הללו יחדיו לכדי נוסחה מנצחת הוא העיצוב".

איציק פטל מסביר כי מדובר ברצון שכל פרט ופרט בחיים שלנו יהיה מפנק ומעוצב, שיהיה שונה ומתאים במיוחד בשבילנו. "היוקרה הישראלית אוהבת ללכת נגד המסורת, היא אוהבת להפתיע, לשבור מוסכמות וכל הזמן לחדש. לכן אנו רואים שהישראלים הרפתקנים, מוכנים ללכת עד הסוף עם החלומות והרצונות שלהם, מקפידים על הפרטים הקטנים ולא מתפשרים על איכות וטיב החומרים".

החיפוש אחר מימוש היוקרה באופנים שונים ומקוריים הוא אחת ממטרות העל שלו. "בכל יום אני יוצר דברים חדשים, בכל יום לקוחות מרחיקים יחד איתי אל חלומות ויחד אנו יוצרים עיצובים אוונגרדיים שהותאמו במיוחד עבורם. היוקרה הישראלית מהווה מודל ואידיאל לכל העיצוב הישראלי".

שיטוט בגלריה המרהיבה שלו, המשתנה מעונה לעונה בהתאם לעיצוביו, חושף את העובדה ששם המשחק הוא "אקלקטיות". לדבריו, אפשר לקחת ספה המאופיינת בקווים ישרים ולחבר לה בטבעיות שתי כורסאות רטרו מבד, אפשר לחבר לספת שמלה במראה משוחרר ואוורירי בבד כותנה שתי כורסאות מעור Used משובח. "התוצאות תהיינה נפלאות. והמיזוג הזה הוא בדיוק כמו האופי הישראלי, המשלב קצת מכל דבר. יש בו פאסון וגם תחכום, ישירות וגם רוגע. זהו קיבוץ גלויות של עיצובים".

גלריית ART, הממוקמת ברחוב הלח"י בבני ברק (סמוך לדיזיין סנטר), מציעה שירות מעצבים צמוד אשר מלווה את הלקוח מתחילת העבודה ועד סופה. הגלריה רחבת הידיים תוכננה כך שתיצור מסע שנע בין עולמות תוכן שונים וסגנונות מקוריים. פטל הוא מעצב רב-גוני הדוגל בשילובים מפתיעים, כאלו שייצרו רוח הרמונית מפתיעה. הוא גם מגדיר עצמו מעצב על-טרנדי, כזה שאינו נכנע לגחמות האופנה החולפת, אלא נשאר נאמן ליצירתיות המפעמת בו. זו הסיבה שכל אחד יימצא כאן את מבוקשו.

מעצבי הגלריה יושבים יחד עם הלקוח והאדריכל ודואגים להגשים כל פנטזיה, להתאים, לשלב ולעצב במקצועיות את הרהיטים והעיצובים אשר יתאימו במיוחד לאדם ולחלל. כל הרהיטים והפריטים המוצעים בגלריה נעשים בעבודה של נגרים ורפדים אמנים ובפיקוח שוטף וקפדני של מעצבי הבית. באתר ניתן למצוא פרטים נוספים ושפע של דוגמאות מרהיבות, כגון מערכות ישיבה, כורסאות, פינות אוכל, שולחנות קפה וריהוט משלים לבית.

נושאים קשורים: