האם חילוקי דעות על הפוליטיקה הם עילה לפרידה? למרות שזוגות רבים מצליחים לשמור את הפוליטיקה מחוץ ליחסיהם, נראה כי מערכת הבחירות היצרית והמקוטבת בארצות הברית עשתה את שלה וכבר גבתה מספר קורבנות על רקע רומנטי.

אחת מהם היא גייל מקקורמיק בת ה-73 מקליפורניה, סוהרת בעברה, שנפרדה מבעלה אחרי 22 שנות נישואין. מקקורמיק סיפרה לסוכנות הידיעות רויטרס כי החליטה לעשות כן לאחר שגילתה בשנה שעברה שהוא מתכנן להצביע לדונלד טראמפ בבחירות לנשיאות.

גייל מקקורמיק אורזת את חפציה לאחר הפרידה:

"זה לגמרי מוטט אותי שהוא היה יכול להצביע לטראמפ", סיפרה מקקורמיק, שמגדירה את עצמה דמוקרטית עם נטייה לסוציאליזם. "הרגשתי כאילו השלתי את עצמי. זה פער בינינו פערים בהם לא נתקלתי לפני כן. הבנתי כמה רחוק הלכתי בחיי כדי לקבל דברים שלא הייתי מקבלת בצעירותי", היא הוסיפה.

בעלה של מקקורמיק אמנם שינה לבסוף את דעתו על טראמפ ולא הצביע לו, אך זה כבר היה מאוחר מידי. למרות שהזוג לא התגרש ("אנחנו זקנים מידי לזה"), הם החליטו להיפרד ולא לגור יחדיו. "אני לא רוצה לבלות את כל שארית חיי בוויכוחים בהם אנסה להוכיח את נקודת דעתי", היא ציינה. 
 
לפי סקר שערכה סוכנות הידיעות רויטרס ו- Ipsosבקרב 6,426 בני אדם בין 27 בדצמבר ועד 18 בינואר, 39 אחוז מהנשאלים רבו עם בני משפחתם או חבריהם בנושא פוליטי – ביחס ל-33 אחוז שהודו על כך בסקר הקודם שנעשה בשלהי קמפיין הבחירות לנשיאות.

*השלכות עידן טראמפ? "1984" בפסגת המכירות*זו לא הזייה: פטרייה ישראלית על שם טראמפ*גאנז אנד רוזס התעללו בבובה של דונלד טראמפ
16 אחוז מהנשאלים אמרו שהם הפסיקו לדבר עם בן משפחה או חבר בגלל הבחירות, כאשר המספר עולה ל-22 אחוז בקרב מצביעי הילרי קלינטון. 13 אחוז מהנשאלים סיפרו שהם סיימו מערכת יחסים עם חבר משפחה או עם חבר קרוב בשל הבחירות, עלייה של אחוז ביחס לסקר קודם.