בפעם הבאה שתחזרו מהסופר בידיים עמוסות בשקיות (בד, ברור שבד), ותקללו את הרגע בו החלטתם משום מה שאתם יכולים לסחוב גם מרכך כביסה – תיזכרו, כנראה, בידיעה הבאה.
 


חברת פיאג'ו, שידועה בשלל הקטנועים שהיא מייצרת ובהם קטנוע ה"וספה", מתמקדת כעת בעתיד הניידות – והמוצר הראשון שלה הוא "ג'יטה": רובוט שנועד לסחוב עבורכם את המטען שלכם, ומסוגל לעקוב אחרי הולכי רכב או רוכבי אופניים – כך עולה מידיעה שפורסמה באתר ה-CNN.

החזון של החברה הוא ש"ג'יטה" תוכל לבצע מטלות יומיומיות עבור בעליה, באמצעות תכונותיה המיוחדות: ה"מזוודה" הניידת יכולה להכיל משקל של כ-18 ק"ג, ומתניידת במהירות של כ-35 קמ"ש. בין היתר היא יכולה לשמש כמזוודה לנסיעות, תיק עבודה – או עגלת קניות.

מסרטון שפירסמה חברת פיאג'ו עולה כי הרובוט החדשני עתיד להתנשא לגובה של כ-60 ס"מ, ויוכל לזהות ולעקוב אחרי בעליו – ממש כאילו היה כלבלב. בנוסף, לאחר שהג'יטה תיסע במסלול מסוים בעקבות בעליה, היא תוכל גם לבצע אותו בעצמה.
 
"ג'יטה היא רכב מטען אינטליגנטי שעוצב ותוכנן עם אותה תשומת לב לבטיחות, בלימה, איזון ותנועה שהייתם מצפים להם מאופנוע בעל ביצועים גבוהים", נמסר מהחברה, שמבקשת לסייע לאנשים ללכת, לרוץ או לנסוע באמצעות משפחת מכשירים ברוח "ג'יטה".

עוד נמסר כי "אנחנו מפתחים מוצרים שמרחיבים את היכולות האנושיות, במקום לחפש רק איך להחליף אותן. תחשבו באיזו חופשיות תוכלו לזוז מנקודה אחת לאחרת אם תוציאו מהמשוואה סחיבת חפצים כבדים. ג'יטה משחררת את היד האנושית להתמקד במשימות מורכבות ויצירתיות, על ידי טיפול במטלות יומיות".

יחד עם זאת, אם חשקה נפשכם במוצר – חשוב שתדעו כי אין עדיין תאריך יעד ליציאתו לשוק, וגם מחירו טרם נקבע. יחד עם זאת מחברת פיאג'ו נמסר כי היא תבצע בדיקות של המוצר מול בתי עסק כבר השנה. לא יודעים מה איתכם, אנחנו כבר מחכים.

נושאים קשורים: