אתם אוהבים אחד את השנייה. כמה מתוק ומקסים. לא בא לי להרוס את המסיבה הרומנטית הזו אבל – ברור לכם שזה לא מספיק כדי לשמור על זוגיות מוצלחת וחזקה לשארית חייכם, נכון?

אז רגע לפני שאתם מתיישבים לנוח על זרי הדפנה, שימו לב טוב טוב לדברים הבאים – שבהחלט יכולים לעזור לכם להמשיך לחייך אחד לשנייה כל בוקר.
 

עדיף לחייך אחד לשני. המחשה (שאטרסטוק)

1. עזבו את הטלפון

אתם קולטים שעד לפני עשר שנים לא היו טלפונים חכמים? אנשים היו יושבים בבר או מסעדה ואשכרה מדברים אחד עם השני. הזוי.

את כל ההשלכות של האינטרנט והטלפונים החכמים על חיינו עוד נגלה – ואם לא אנחנו אז הילדים שלנו – אבל דבר אחד בטוח: זה לגמרי משנה, שלא לומר הורס, את החוויה הפשוטה, הנעימה, הכיפית והכל כך חשובה של לשבת מול אנשים ולתקשר איתם.

היום, במקום למלא את החללים הריקים בשיחה, אנשים נעלמים בתוך הנייד; במקום לקום בבוקר ולאחל בוקר טוב – ישר רצים לטלפון; במקום לצאת לדייט ולהרשות לעצמכם לשתוק זה עם זו – יוצאים לדייט כדי להיות כל אחד בטלפון שלו. אז אם אתם רוצים לעשות לזוגיות שלכם טובה – תשימו את הנייד על שקט, רחוק מכם. I dare you.
 

2. תתעלמו מחסרונות שאין איך לשנות אותם

זוגות שמחזיקים מעמד לאורך זמן הם זוגות שהשכילו להתעלם מדברים. המון דברים. בסופו של דבר אנחנו מתחתנים עם מישהו ששונה מאיתנו, גדל בבית אחר, סביבה אחרת, יש לו אופי אחר – ורוב הסיכויים שהוא גם ממין אחר.

ברור שבני הזוג שלכם יעשו המון דברים מעצבנים, יהיו להם המון תחביבים מטופשים והרגלים שאתם כבר לא יכולים לסבול. לכן, הדבר הנכון לעשות הוא פשוט – להתעלם.

אני יודעת שזה קשה (הבטחתי לעזור עם זוגיות שמאריכה שנים, לא הבטחתי שיהיה קל), אבל זה משתלם. כי ברגע שתצליחו להתעלות על עצמכם ולהבליג – אולי ייקח קצת זמן להתרגל, כי הכי קל להתעצבן – אבל המצב יהפוך להרבה יותר טוב, רגוע וזורם עבור שניכם. וזה שווה הכל.

ויש גם בונוס: ברגע שאתם תבליגו על הדברים האלה, גם בני הזוג יהיו מחויבים להבליג על הדברים המעצבנים שאתם עושים, ואני בטוחה שיש הרבה כאלה.
 

3. בחרו את הקרבות שלכם בחכמה

על הדברים הקטנים תבליגו. על הדברים הגדולים, לעומת זאת – תילחמו. אני מתכוונת שאם יש משהו שמאוד מאוד חשוב לכם, אל תתפשרו עליו. כי גם להתפשר יותר מדי זה רע. זה מכבה אותך, זה מדכא אותך, ואתה הולך לאיבוד במערכת היחסים.

אז במקומות שבאמת חשובים לכם, שיש להם השפעה גדולה עליכם – אל תהיו בת יענה.
 

4. סקס זה תמיד רעיון טוב

אם אין תשוקה, קשה להישאר מאושרים לאורך זמן. בשביל לשמור על התשוקה צריך כל הזמן לחזר, לפלרטט, להפתיע, והכי כיף – לא להזניח את חדר המיטות.

נורא קל להישאב לשגרה, אבל אפילו אם תשימו לכם תזכורת בנייד להפתיע מדי פעם את הצד השני, בכל דרך סקסית שנראית לכם מתאימה – זה כבר ישדרג לכם את מערכת היחסים ויעלה את מפלס האושר בזוגיות, באחריות.
 

5. תפרגנו גם אם לכם רע

לפרגן זה קל כשטוב לכם, אבל האם אתם מסוגלים לפרגן לבני הזוג כשהם מצליחים בעבודה ואתם לא? כשהם בתקופה מוצלחת ואתם מטפסים על הקירות? כשהם מצליחים ואתכם בדיוק פיטרו?

תחשבו על זה הפוך – כשאתם במקום טוב, הדבר הראשון שאתם רוצים זה לשתף את בני הזוג, ולקבל את האהבה והפרגון שלהם.

זה כזה פשוט: בחרתם לבלות יחד את החיים, אז כדי להחזיק מעמד, אתם צריכים להיות שם זה בשביל זו. בלי תנאים, בלי השוואות, בלי רגשי נחיתות – ותמיד לפרגן. בהצלחה!