המשחק בבובות ברבי מסוכן לילדות קטנות. זו המסקנה של מחקר חדש שפורסם בכתב עת בריטי העוסק בבחינה של דימוי הגוף האנושי. המחקר שמציין כתב העת, נערך באוסטרליה על 160 ילדות צעירות בין הגילים 5-8. בבדיקה של הילדות התברר כי מספיק משחק אחד עם הבובות כדי שהילדות יפתחו לעצמן השקפה על צורת הגוף האנושי האידיאלית ובמקרה של בובות ברבי, של גוף אנושי קטן במיוחד.
 

גורמות להפנמת אידיאל רזון לא ראלי. ברבי (יחצ)

"ילדים משחקים ומסתכלים על הדוגמאות שאנחנו נותנים להם כדי לפתח מושג על העולם הבוגר כולל דימוי של הגוף האנושי. לכן משחק עם בובות שמציגות דימוי שגוי של הגוף מסוכנות מאד לילדים כיון שהם מהר מאד מפנימים את הדימוי הזה" ציינו החוקרים. חוקר הילדים פרופסור מריקה טיגמן, הוסיף וציין כי "אם ילדות כבר כן משחקות בבובות ברבי רזות, אז על ההורים מוטל לעודד את הבנות לא רק לקשט את הבובות כך שיהיה יפות מאד, אלא לעודד אותם לבצע עם הבובות מטלות אחרות שלא עוסקות באידיאל היופי".

החוקר ציין כי "מדהים לראות כיצד הבובות האלו יוצרות הפנמה עמוקה אצל הבנות הצעירות בדבר אידיאל יופי לא אפשרי של רזון עמוק". י

ש לציין כי בעקבות ביקורות קשות כגון זו העולה מהמחקר הנוכחי, חברת הבובות המייצרת את בובת הברבי חברת מאטל, החלה אכן לייצר בשנים האחרונות בובות פחות רזות הדומות יותר לגוף האנושי וכן גם לייצר בובות שאינן צמודות לאידיאל היופי הלבן. החברה גם יצרה בובות נמוכות ואף מלאות כדי להתמודד עם הביקורת.