לפני כשלושה חודשים הבעירו חרדים קיצונים מ"הפלג הירושלמי" ומהעדה החרדית את רחובות ירושלים בדרישה לשחרר "תלמידת סמינר בית יעקב שנעצרה בגין השתמטות". אלא שכעת חושף אתר "חרדים 10", כי אלפי החרדים שהפגינו ברחובות העיר והתעמתו עם השוטרים, עשו זאת עבור מתחזה, שהיא חילונית לגמרי.

לפני כשלושה חודשים הפגינו חרדים קיצונים בדרישה לשחרר מהגיוס "תלמידת סמינר בית יעקב, שנעצרה בלשכת הגיוס בגין השתמטות". המפגינים, אנשי העדה החרדית ופעילי 'הפלג הירושלמי', לא טרחו לחקור את סיפורה של הצעירה שנעצרה, ופצחו בהפגנות זעם.
 
דובר צה"ל הגיב אז: "מדובר במלש״בית שלא שיתפה פעולה עם רשויות הגיוס לאחר שנקראה להגיע לצו ראשון מספר פעמים. משלא הגיעה, נקבע לה תאריך גיוס. כחודש לפני מועד גיוסה הגישה לראשונה ובאיחור תצהיר דת, אשר נבחן והוחלט כי בשל חוסר שיתוף הפעולה עם רשויות הגיוס תאריך גיוסה נשאר בעינו".

אלא שהצבא החל בחקירה אודותיה, ועד מהרה התברר כי הצעירה עזבה זה מכבר את בית הוריה, לאחר שנטשה את אורח החיים החרדי, שכרה דירה והחלה לעבוד בחברת מכוניות באזור נתניה, והיא מנהלת אורח חיים חילוני. אחד מהעסקנים החרדים שפעל לשחרורה, ביקר אותה בבית הכלא, שם התברר לו לתדהמתו כי מדובר במתחזה. גם עיון בתמונת הפרופיל בחשבון הוואטס-אפ שלה מעלה "מראה בלתי צנוע שלא ניתן לפרט באתר חרדי", נכתב ב"חרדים 10".

נושאים קשורים: