למרות המאמצים הרבים שמושקעים בטלסקופים ובקליטת אותות מהחלל המעדנים עדיין לא מצאו ביקום סביבנו חייזרים. אולם כעת מתברר כי לפני 100 מיליון שנה הילכו חרקים חייזריים על פני כדור הארץ בחבל באזור בורמה.
 
כך מתברר משני שרידים של חרק כל כך מיוחד, שנמצאו במדינה, עד שהמדענים פתחו בשבילו משפחה מיוחדת שרק הוא קיים בה. החרק בעל הראש הייחודי והרגליים הדקות היה חסר כנפיים והוא ככל הנראה טיפס על העצים בתקופת הדינוזאורים. עד כה נמצאו רק שתי דגימות ענבר של הממצא הייחודי שהמדענים מגדירים לא רק כמין לעצמו אלא גם כזן מיוחד שפותח סדרה חדשה.
 
"הדבר הכי מוזר בחרק הזה הוא שהראש שלו נראה בדיוק כמו איך שכיום מדמיינים חייזרים. מדובר בראש עגול עם עיניים גדולות ומיוחדות" אומר ג'ורג' פיוניר פרופסור לאנטומולוגיה מאוניברסיטת אורגון. "כשראיתי את הראש המיוחד של בעל החיים הזה נזכרתי בסרטי ET" אמר החוקר. החרק החדש הוא אחד ממיליון החרקים שנמצאו מהתקופה הזו אלא שהוא העלה למעלה לא רק את המינים אלא גם את הקבוצות הייחודיות בהם מסווגים החרקים האלו.

לדברי פרופסור פיוניר "החרק הזה ממש לא דומה לשום דבר שראינו קודם בתחום החרקים. אני אף פעם לא ראיתי דבר כזה קודם. מדובר בממצא ייחודי ויוצא דופן ברמה כזו שערכו לגביו התייעצות עם חוקרים בעולם ואחרי ההתייעצות הזו החלטנו לפתוח לו משפחה חדשה. כשראיתי את החרק בהתחלה ממש לא יכולתי להאמין למראה עיני. עד כדי כך מדובר בממצא ייחודי" אמר החוקר.

נושאים קשורים: