לקראת יום הזיכרון הבינלאומי להנצחת קורבנות השואה, החל ביום שישי, מושק אמצעי חדש למאבק בהכחשת השואה: אפליקציית "דורות ההמשך", שבאמצעותה ניתן להעלות בקלות פרטים ביוגרפיים, תמונות ומסמכים על נספי השואה וניצוליה, לאתר ההנצחה "דורות ממוריאליין". האפליקציה ניתנת להפעלה בכל הסמרטפונים, מילוי הפרטים בה ידידותי ומתאים במיוחד לתלמידי בתי הספר ולצעירים המעוניינים לעשות עבודות שורשים על משפחותיהם בשואה או על הקהילות שמהן הגיעו הניצולים.
 

אפליקציית דורות ההמשך ( )

פיתוח האפליקציה התאפשר בזכות סיוע של חברת פרטנר, אשר ממקדת את פעילותה הקהילתית ביצירת שינוי חברתי באמצעות האינטרנט והחיים המחוברים, ובתוך כך גם תורמת לחיבור ולתיעוד המורשת הלאומית והאישית, באמצעים דיגיטליים. בשנה האחרונה ליוותה פרטנר את הפרויקט ואת פיתוח האפליקציה על ידי עמותת דורות ההמשך.
 
"דורות ההמשך – נושאי מורשת השואה והגבורה" היא עמותה המאגדת בתוכה את בני ניצולי השואה, נכדיהם וניניהם, וכן כל מי שמתעניין בתולדות השואה, הגבורה והתקומה. מטרתה העיקרית של העמותה לפעול להנצחת זיכרון השואה והגבורה בכלל ולהנחלת הסיפורים האישיים של המשפחות בתקופת השואה, לפניה ולאחריה, למען הדורות הבאים.

חברי העמותה מאמינים  שיש להם ייחוד, מעצם היותם צאצאים של אנשים שהיו "שם", עברו ושרדו את התופת, וכנגד כל הסיכויים הצליחו לאחות את השברים, לבנות חיים חדשים ומשפחות חדשות. ושכילדיהם ונכדיהם של הניצולים מוטלת עליהם אחריות מיוחדת. דור הניצולים הולך ומתמעט ובני דורות ההמשך חשים את הצורך והרצון לממש את האחריות המוטלת על כתפיהם למענם ולמען הדורות הבאים.
 
עמותת "דורות ההמשך" היא עמותה שכל פעיליה ומנהליה מתנדבים. העמותה מנוהלת על ידי ועד מנהל, שבראשו יושבת ראש העמותה – בילי לניאדו, בת לניצולי שואה מפולין.

את האפליקציה, תחת השם "דורות ההמשך", ניתן להוריד בחנות האפליקציות גוגל פליי ובקרוב גם באפסטור.

נושאים קשורים: