נהנים לבלות בסאונה? אתם מרווחים מכך דרמטית מבחינה בריאותית. מחקר אורך של 20 שנה שנערך בפינלנד מצא כי שימוש בסאונה מפחית משמעותית את הסכנה לחלות באלצהיימר ודמנציה כמו גם פגיעות בלב. המחקר נערך בקרב 2300 נסיינים והתברר כי בקרב אלו שבילו בסאונה בין 4 ל7 פעמים בשבוע היתה ירידה של 66 אחוז בסיכוי להיות מאובחנים עם דמנציה וירידה של 65 אחוז בסיכויים ללקות באלצהיימר.
 

זוג בסאונה (יחצ)

פרופסור יארי לאוקנן שערך את המחקר ציין כי "התייחסנו לכלל המאפיינים המשפיעים על בריאות האדם כמו פעילות ספורטיבית ואורח החיים הכללי של הנבדקים וזאת כדי לנפות את הממצאים האלו מתוך המחקר כדי שהם לא יפגעו באמינות התוצאות.
 
אחרי הניפוי הזה התבררו באמת היתרונות של הסאונה שמבחינה מסוימת משפיעה על הלב והמוח כמו פעילות ספורטיבית. מתברר שבעת השהייה במקום הלב מעלה את קצב הפעימות שלו והאדם מזיע ממש כמו בעשיית ספורט. יתכן שזו הסיבה האמיתית להשפעה של הסאונה. עם זאת ברור שזהו רק מחקר ראשוני וצריך לבחון אותו יותר לעומק" ציין החוקר.

מתרחצי אגודת הסאונה הפינית בהלסינקי המונים 4300 חברים לא הופתעו מהמחקר כלל וציינו כי "אנחנו ממש מרגישים רגועים אחרי שהייה בסאונה. זה מקום טוב להיות בו בחורף אחרי שחייה קצרה בים הבלטי הקפוא" ציינו.

נושאים קשורים: