חן אלמליח, שדרנית תחנת הרדיו הצבאית גלגלצ, התבטאה היום (ד') בצורה פרובוקטיבית בנוגע לפיגוע באום אל חיראן, שבה נרצח השוטר ארז לוי עמדי מדריסה. "גם אני הייתי דורסת שוטר אם היו מפנים אותי בכוח מהבית כדי לבנות יישוב לאנשים חזקים ממני", כתבה אלמליח, כפי שפורסם בערוץ 20.

בתגובה לפרסום, כתב מפקד התחנה ירון דקל בחשבון הטוויטר שלו, כי השדרנית פוטרה. "מי שמביע תמיכה בדריסת שוטר אין מקום להימנות על שדרי גלצ וגלגלצ", אמר דקל. "לכן החלטתי על סיום התקשרות מיידי עם חן אלמליח". אלמליח עצמה הסירה את הפוסט לאחר שעורר תגובות נסערות.
 
כפי שפורסם, רס"מ ארז לוי נרצח הבוקר לאחר שכוחות משטרה גדולים הגיעו ליישוב הבדואי על מנת להרוס מבנים לא חוקיים במקום. השוטרים נתקלו בהתנגדות קשה מצד התושבים – התנגדות שהחריפה לאלימות ממשית ולחילופי אש. בשלב מסוים הגיח תושב האזור עם רכבו ושעט לעבר הכוח. בעקבות כך נפצעו שני שוטרים ונהרג רס"מ לוי.

הציוץ של ירון דקל:

 

בהלוויית השוטר אמר מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך: "ארז היקר, יצאת לקראת שחר למלא תפקידך ולבצע פעולת אכיפה של חוק. לצערי, יש מי שמנצלים כל סיטואציה על מנת לייצר טרור, בתוכם מחבל בן עוולה שניצל שעת כושר, האיץ תוך שהוא מתעלם מהשוטרים שהיו פרושים משני צדי הציר וסימנו לו לעצור".

עוד אמר אלשיך: "לאחרונה, רוחות של אידיאולוגיה קיצוניות מכונות בפי ההמון בהכללה כדאעש. המגזר הערבי מבקש שיטור מבקש אכיפת חוק, מבקש מעורבות משטרתית, תוך שהוא יודע שיש לזה מחיר. אי אפשר לאכוף רק אלימות פנימית. מנהיגים מסוימים במגזר בחרו להסית לאלימות במקום לגנות את הפיגוע".

נושאים קשורים: