מדענים מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת ייל, הצליחו להפוך עכברי מעבדה למכונות הרג שנשכו כל מה שעמד בדרכם – מקלות, כדורי טניס, צרצרים וחומרים לא אכילים אחרים, כשהתקף הטירוף הזה היה מוחלט ולא נשלט כלל על ידי העכברים.

השיטה שבה השתמשו המדענים היתה ירייה של קרני לייזר אל אזור האכילה במוחם של העכברים. האפקט היה מידי, בעלי החיים פשוט הפכו למכונות הרג מופרעות שנשכו והרסו כל מה שנקרה בדרכם. "רצינו לבדוק את אינסטינקט האכילה של בעלי החיים וגילינו שניתן להפעיל אותו מרחוק ולייצר מצב לא נורמלי בהתנהגות שלהם" אמר פרופ' איוון דה אראוז'ו, מאוניברסיטת ייל.
  
לדבריו "ניסינו להבין כיצד פועל מנגנון האכילה והטרף בבעלי החיים וקודם כל ניסנו להפעיל אותו בצורה מלאכותית. היינו ממש המומים מהתוצאה. כעת נחקור כיצד המוח מפעיל את התהליך הזה באופן טבעי ונורמלי יותר". החוקר ציין כי "ההשוואה לסדרה 'המתים המהלכים' היא השוואה הוגנת למה שקרה אצלנו במעבדה". עם זאת "העכברים התנהלו כך רק כאשר מלכתחילה היו רעבים ונטו לתקוף את כל מה שלא היה העמיתים שלהם לכלוב.
 
"העכברים פשוט אכלו הכל, נשכו הכל, השתוללו, אבל לא פגעו בעכבר אחר" מסר החוקר. יש לציין כי תוצאות הניסוי שבוצע באוניברסיטת ייל שוחזרו בהצלחה במעבדות גם באוניברסיטאות בסין ובברזיל. החוקרים פשוט רצו לבחון עד כמה התגלית ממשית מכיוון שמדובר ביכולת מטרידה ביותר לשנות את ההתנהגות של בעלי החיים על ידי הפעלת חלקים במוח שלהם. ואכן התוצאות חזרו על עצןם, ההשתוללות הייתה קיצונית כל עוד קרני הלייזר הפעילו חלקים אלו במוח".

נושאים קשורים: