במהלך צילומים לתכניתו של חנוך דאום, העוסקת במשבר גיל הארבעים, משך חבר הכנסת אורן חזן, כך טוען פרופ' אמיר חצרוני, בשיערו של זה האחרון, והסב לו כאב. בתגובה, הגיש חצרוני נגד חזן תלונה במשטרה, אך כאשר במרכז הפרשה ניצבים שני פרובוקטורים עם מעט טאקט והרבה טמפרמנט, מדוע להותיר את הטיפול בעניין בידי המשטרה, אם ניתן  לחבר את חצרוני לפוליגרף בשידור חי בפייסבוק וליצור קרקס תקשורתי מביך ומיותר?

עוד כותרות ב-nrg:
פול סיימון: "אני מתקרב לסוף"• מרגש: 11 ישראלים משחזרים תמונות עבר• הניתוק מהספרים עשה ל"משחקי הכס" רק טוב"כפוית טובה": לטהוניה אסור להביע דעה בישראל?כל התכנים הכי מעניינים – בעמוד הפייסבוק שלנו

מדובר היה בשידור ארוך וחסר תכלית, שבסופו נותרו הצופים ללא תשובה באשר לממצאי הבדיקה, שיפורסמו מחר בתכנית 'הצינור', דבר ההופך את השידור המייגע לפרומו הארוך ביותר שנראה במחוזותינו – הן ל'הצינור' והן לתכניתו של דאום.
טרם החל האירוע המרכזי שלשמו התכנסו סביב עמוד הפייסבוק של דאום, או כפי שטרח לציין דאום חזור וציין – ה'מאני טיים', זכו הצופים למופע חימום בדמותה של תחרות חבטות מילוליות סרת-טעם בין חצרוני, דאום וגיא לרר. בשיחה המקדימה לבדיקת הפוליגרף, העלה דאום השערה כי במסגרת הצחוקים והאווירה של יום הצילום, ייתכן שמעשה כמו משיכה בשיער לא נבע מרצון להסב לחצרוני כאב. בתגובה, לא עניינית במיוחד, השיב חצרוני כי בכל פעם שדאום רואה אותו, הוא מחבק אותו, ואם לא היה חושב שביכולתו של דאום "לסדר לו ג'וב", כדבריו, היה מגיש נגדו תלונה על תקיפה מינית הומוסקסואלית.

בהמשך: תלונה על תקיפה מינית הומוסקסואלית? אמיר חצרוני (צילום: אריק סולטן)

"הקרדיט היחיד שאני יכול לתת לחזן, זה שבגלל שהוא כזה בנאדם של דאחקות מזרחיות, יכול להיות שזה היה מבחינתו לתת צ'אפחה, ויכול להיות שהוא אפילו לא תופס שהצ'אפחות שלו כואבות", אמר חצרוני, ולעברו של איציק זוהר, שהגיע במהלך ההכנה לבדיקה, קרא בהתגרות: "עכשיו אתה מבין למה היה צריך לעשות סלקציה בין העולים של שנות החמישים?". כאשר יצא זוהר מהחדר, התפרץ חצרוני וצעק: "בא בן אדם, אפס מאופס, מקבל זמן מסך, ותראו איך הוא מדבר. האפס הזה היה צריך להירקב במרוקו, ויפה שעה אחת קודם", חזר על אחת המרגליות הידועות יותר שהפיק פיו בעת האחרונה, ומיד לאחר מכן חייך לעצמו בשביעות רצון.

חצרוני זורק פרובוקציות אל חלל האוויר – ואז צוחק, ממלט מפיו אמירות בוטות בעלות אופי גזעני והומופובי – ואז מעלה חיוך על פניו. הוא מודע לכך שהוא מרגיז, מתסיס, פוגע, וניכר בחיוכו כי הוא נהנה מיכולתו לעורר באנשים תחושות מעין אלה ורואה אותה כעוצמה. עד כמה האמירות הגסות של חצרוני וזלזולו בציבור כזה או אחר משקפים את עמדתו האמתית? קשה לדעת, אך נראה שחלק לא מבוטל מהם נעשה לשם הפרובוקציה. עולה התהייה האם הוא בסך הכל משחק, עוטה על פניו את דמותו של מי שהוא ההיפך הגמור מכל מה שמצופה מאיש אקדמיה להפגין כלפי חוץ – גס רוח, גזען, חסר טאקט ורגישות ומשולח כל רסן.
כאמור, תלונה במשטרה כבר הוגשה נגד חזן, ועל כן אין לשידור כל ערך בקידום הפרשה ובהוצאת האמת לאור. אם אכן בוצעה תקיפה מצידו של חזן, כפי שטוען חצרוני, הנזק הפוטנציאלי שנעשה כאן רב, שכן האופן הלעגני שבו טופל הנושא מפחית ממידת החומרה של המעשה ומהרצינות שייתכן ותיוחס בעתיד למעשים אלימים מן הסוג הזה. אך אל תתנו לחנוך דאום ולגיא לרר להטעות אתכם – אין כאן משום חשיפת האמת, גילוי אומץ מצדו של חצרוני לבחון את מהימנותו או טיפול ענייני בנושא. זו מסחטת-רייטינג, מהסוג הנחות ביותר, ותו לא. אלא אם אתם מחשיבים עוד אמרה גזענית מפי חצרוני כמשהו ששווה להטות אליו את האוזן.