ככל שהרפואה מזדקנת כך חיים בקרבנו אנשים מבוגרים מאריכי ימים. באופן עקרוני מדובר במגמה חיובית, אך מתברר כי לא פעם חיים בגיל הזהב כוללים קשיים מוטוריים וכן גם בדידות. כעת רובוט חדש של חברת סטארטאפ ישראלית בשם אינטואישן רובוטיקס, חשפה רובוט ייחודי הכולל מחוות, שימוש בעוזרת קולית ובבינה מלאכותית, שתסייע למבוגרים בביתם ותייצר להם חיי חברה והפעלה ממשית אמיתית.
 
הרובוט הנקרא ELLI-Q הוא רובוט-חברתי מבוסס בינה מלאכותית, שמטרתו לסייע לבני הגיל השלישי להישאר פעילים ולשמור על קשר עם הקרובים להם. לשם כך הרובוט משתמש במספר טכנולוגיות שהשילוב שלהם יוצר עולם הפעלה שלהם עבור המבוגר. מדובר על טכנולוגיות כמו שיחות וידאו, משחקים מקוונים ומדיה חברתית.

מעבר לכך הבינה המלאכותית הקיימת במכשיר מעודד את בעליה לקיים אורח חיים פעיל על ידי המלצות על תוכן מקוון, כמו הרצאות TED, מוסיקה וספרי אודיו. כמו כן היא מעודדת את המבוגר לבצע פעולות בעולם הממשי כמו הליכה לאחר צפייה ממושכת בטלוויזיה. הרובוט גם מייצר תזכורות לתרופות ולפגישות ותורים. כן הוא מסייע לאדם לשמר את הקשר עם בני משפחתו והחברים בעזרת צ'ט-בוט בפייסבוק מסנג'ר. המטרה המרכזית של הפיתוח החדש היא כמובן לשבור את מעגל הבדידות בו מצויים מבוגרים רבים. 
 
אחד היתרונות המרכזיים של הרובוט הנוכחי הוא השימוש שלו בשפת גוף, הבעת רגשות, תאורה דינמית וממשק דיבור בעל יכולות למידה והבנת האישיות שמולו. כך נוצרת שכבת פעילות נוספת שמייצרת תקשורת טבעית יותר עם האדם המבוגר, כך שירגיש שיש איתו בן-אדם של ממש. גם בני המשפחה יכולים לטעון את הרובוט במידע והמלצות שעל פי הניסיון שלהם מתאימות לאדם אותו הוא משרת.

העיצוב של של ELLI•Q הוא תוצר של שיתוף פעולה עם איב בהאר, מעצב תעשייתי מהמצליחים בעולם, והסטודיו עטור הפרסים שבניהולו " המעצב מסביר כי "הרובוט כולו מעוצב באופן ייחודי, שונה מאיך שרובנו מדמיינים רובוט 'מסורתי'. החומרה כאן מורכבת משני חלקים נפרדים: ELLI•Q עצמה, המציגה תכונות אנושיות באמצעות "שפת-גוף", דיבור, סאונד ואור. תאורת לד, בשילוב עם מגוון רחב של תנועות, משמשים לביטוי רגשות עדין ומאנישים את הרובוט לכדי יצור חם וידידותי.

החלק השני הוא מסך המציג תוכן ופועל מתוך המעמד הייעודי שלו או מכף ידו של המשתמש". עוד הוא מציין כי "הרעיון של רובוט-חברתי הוא דיסוטופי, בייחוד עבור אנשים מבוגרים. במהלך שנים של מחקר, פיתחנו שפה עיצובית וחוויית משתמש שבשילוב עם הבעות עדינות, יוצרות תחושה "טבעית" של חיבור ייחודי בין ELLI•Q לבין הבעלים שלה. ELLI•Q לעולם לא תוכל להוות תחליף לאינטראקציה אנושית אמיתית, אבל היא בהחלט מהווה גורם מניע חשוב לשמירה על אורח חיים פעיל לאנשים שחיים בגפם".

כעת אחרי פיתוחו של אב הטיפוס הראשוני החברה תתחיל בניסויי הבטא שלה, בחודש הבא, בבתיהם של אנשים בני הגיל השלישי באזור סן-פרנסיסקו, זאת בנוסף לניסויים שמתבצעים בישראל עם אוכלוסייה דוברת אנגלית.