מכבי ת"א הביסה הערב (רביעי) 1:4 את הפועל רעננה וצימקה את הפער מהפועל ב"ש בפסגה ל-8 נקודות. בהיעדרו של מאמן קבוע, מי שהדריך את הצהובים היה המנהל המקצועי ג'ורדי קרויף שהתראיין בסיום המשחק והתייחס לניצחון ולדרבי המתקרב כשעדיין לא ידוע מי יעמוד על הקווים.

תחילה קרויף נשאל על השינוי שגרם ליכולת הטובה של קבוצתו וענה: "לא יהיה הוגן מצידי לדבר על מה שהשחקנים עשו בעבר. מה שחשוב זה שהערב הם הראו מחויבות כלפי המועודן והקהל ועשו את העבודה שאני מצפה מהם. אנחנו עדיין נמצאים במרחק שלושה משחקים מבאר שבע, אנחנו צריכים להתבונן בעצמנו ולתקן את הטעויות שלנו".

למרות הניצחון הגדול, ההולנדי דחה את האפשרות שהתפקוד הזמני שלו כמאמן יהפוך לקבוע: "אני לא רוצה לאמן זה קרה מקורח הנסיבות. אני לא מאמין שהמנהל המקצועי צריך לעמוד על הקווים, זה משהו שקרה לי מספר פעמים במקומות שונים ולא היה צריך לקרות. הסמכות של מאמן אמיתי חשובה מאוד, אבל אנחנו רוצים לקבל את ההחלטות הנכונות בקצב שלנו ולא בלחץ כדי לא לעשות טעויות".

לגבי זהות המאמן הבא הוא אמר: "אם זה יהיה מאמן זר ייקח לו יותר זמן להתאקלם, נחשוב על זה ונקבל את ההחלטות. בינתיים לשחקנים יש את הצ'אנס להראות שהם ראויים להיות במכבי ת"א. עדיין לא נסגר כלום אבל המדיניות של המועדון היא למנות מאמנים זרים. יש לנו מספר אפשרויות גם של זרים וגם ישראלים, אבל הבעלים מחליט בסופו של דבר. יש לי רשימת המלצות ואני מציע לו אותה".

על הדרבי המתקרב מול הפועל ת"א המתפרקת: "זה משחק גדול מאוד לא משנה באיזה מצב הקבוצות נמצאות. אם נמנה מאמן חדש הוא יצטרך תקופת התאקלמות, לכן יש סיכוי שאעמוד שוב על הקווים אבל מוקדם לדעת".

יוסי בניון שהבקיע את השער הראשון והיה מבין המצטיינים הוסיף: "אנחנו מקווים שדרכנו כלפי מעלה. העונה עוד ארוכה, השתפרנו במשחקים האחרונים וננסה להמשיך במגמה הזאת כדי לצמק את הפער מבאר שבע".

על הפיטורים של ארבלדזה: "אנחנו הבנו מהרגע הראשון שהאשמה קודם כל עלינו. אמרתי גם בגביע שכשלא הולך מי שמשלם את המחיר הוא המאמן כי אי אפשר לשחרר 20 שחקנים. אבל תמיד ידענו שזו האחריות שלנו. עכשיו כשיגיע מאמן חדש נצא לדרך חדשה".

לסיכום, בניון התייחס למצבה הרעוע של הפועל ת"א לקראת המפגש בין הקבוצות: "בדרבי זה לא משנה. אנחנו צריכים לרוץ יותר ולרצות יותר. אם נבוא באדישות כמו שהיינו במשחקים האחרונים לא ננצח את המשחק".