פעילי החמאס שהגו את הפרופילים הפיקטיביים איתם ניסו, ולעתים הצליחו, "לצוד" חיילים היו צפויות: בחורות יפות, פריטה על רגשות של פטריוטיות ולאומיות, וכמובן – סקרנות. בחלק מהמקרים, חוסר ההבנה של מפעילי הפרופילים המזויפים גרם לגולשים לחשוד, כך למשל כשאחד הפרופילים המזויפים אחל "חג כיפור שמח", היו גולשים שהבינו שמשהו כאן לא מסתדר.

כך חמאס משתלט על הנייד (צילום: דובר צה"ל)
 

"אלבינה" מזמינה לים, "אליאנה" מדגמנת למצלמה

"משפטי חוכמה" בעברית עם זיקה ישראלית. פוסט של ה"גולשת", אלבינה גורן". (צילום: מתוך הפייסבוק)

 הפרופיל הפיקטיבי "אלבינה גורן" שפרסמה פוסט עם הכיתוב "חג עצמאות שמח" לצד דגלי ישראל, עשה שימוש במקרה זה בתמונות סקסיות של חטובה בלונדית. התמונות נלקחו ככל הנראה ממאגרי מידע, מאתרי היכרויות ומצילומים של גולשות תמימות (לאו דווקא ישראליות) מהפייסבוק.

אחד המגיבים עלה על התרמית: "התמונה לא של ישראל" (צילום: מתוף הפייסבוק)

אולם, פוסט אחר שהעלתה אותה "אלבינה", הצליח דווקא פחות: לצד תמונה של בחורה נאה וחשופה על רקע הים, כתב פעיל החמאס המוסווה: "בוקר טוב מי בא לים". אלא שגולש חד אבחנה השיב לה כי התמונה לא צולמה בישראל.

למרות האי דיוקים, סקס כידוע תמיד מוכר, ולכן שרשרת היפהפיות ה"ישראליות" שהופיעו בפרופילים המזויפים של חמאס הצליחו להביא לא מעט לייקים. הנה מקבץ.
 

קיבלה הרבה לייקים. "קרן כהן" (צילום: מתוך פייסבוק)

 

עושה פוזות. "אליאנה עמר" (צילום: מתוך פייסבוק)

חיוך ששווה לייק. "וורנה סובר" (צילום: מתוך פייסבוק)

"כל יהודי חייב להחזיר את אורון שאול הגיבור"

פעיל חמאס אחר, שבחר דווקא בשם של גבר – אך העלה תמונות רבות של בחורות לבושות יותר או פחות, כתב באנגלית משפט המביע תמיכה בצה"ל, בתרגום חופשי: "כל יהודי חייב להחזיר את הגיבור אורון שאול" – ולצדו תמונה של החייל הנעדר בעזה.
 

ניסו לפרוט על הרגש. הנגמ"ש שבו היה אורון שאול ז"ל (צילום מסך: מתוך ערוץ 2)

מי בא לטייל בעזה?
דוגמא נוספת, אך שוב – מוצלחת פחות, היא של ה"גולשת", "גנינה גולן, שפרסמה מפה של ישראל, עם הכיתוב: "מטיילים במקום חדש" (ככל הנראה תמונה אמיתית מהמקום לא היתה לה…). אחד הגולשים אכן לא קנה את הסיפור, וכתב: "אני ליד נחל עוז". שם, יש להניח, הוא לא פגש את אותה בחורה מסתורית.
  

עוד מישהו שלא האמין: "אני ליד נחל עוז" (צילום: מתוך הפייסבוק)
נושאים קשורים: