שר התיירות יריב לוין זומן להעיד ביחידה הארצית לחקירות הונאה במסגרת פרשת 2000, בה לפי החשד נרקמה עסקה בין ראש הממשלה לבין מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, כך פורסם היום (ד') .

בשיחה בין השניים נאמר לכאורה כי נתניהו יפעל לצמצום תפוצת עיתון 'ישראל היום' בתמורה לסיקור אוהד ב'ידיעות אחרונות'. השר לוין העיד ביום ראשון השבוע בפני החוקרים, ככל הנראה הוא נדרש לתת עדות כדי לבדוק האם נתניהו פנה אליו כדי לחוקק חוק שיפגע בתפוצת 'ישראל היום'.
 
אתמול פורסם כי בידי החוקרים ככל הנראה שתי הקלטות של שתי פגישות שהתקיימו בין מו"ל 'ידיעות אחרונות' לבין ראש הממשלה. מי שהקליט את השיחות הוא ראש סגל ראש הממשלה, ארי הרו, בהוראתו של נתניהו.

גם מוזס צפוי להיחקר פעם נוספת, זאת לנוכח הטענות של נתניהו בפני החוקרים, לפיהן מוזס ניסה לסחוט אותו כדי שיצמצם את תפוצתו של 'ישראל היום'. מוזס נחקר תחת אזהרה בשבוע שעבר ובסיומה שוחרר בתנאים מגבילים של חתימה על ערבות כספית ואי יצירת קשר עם המעורבים בפרשה.

בשבועות הקרובים צפויה המשטרה לסכם את חומרי החקירה ולהעבירם ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט, שלאחר העברת החומרים יכריע האם להעמיד לדין את ראש הממשלה או לסגור את התיק.

נושאים קשורים: