הבלוזיסט המוערך אלווין "יאנגבלד" הארט יפתח הערב (ד') את פסטיבל הבלוז הרביעי של תל אביב בהופעה חד פעמית במועדון הבארבי. בין רוכשי הכרטיסים יוגרל כרטיס טיסה לפסטיבל מוזיקה במיסיסיפי.

יאנגבלד הוא זמר ומולטיטאלנט שמפליא בנגינה על גיטרות, מנדולינה ובנג'ו. האמן ידוע בזכות הצליל הכפרי של דרום ארצות הברית המזוהה עמו.

לרגל ההופעה המיוחדת, שוחחנו עם הארט על תחנות התרבות המשמעותיות ביותר בחייו, בדרך להצלחה. לא התפלאנו למצוא שם את ג'ון לי הוקר, אבל בהחלט הופתענו לדעת כי להקות רוק כרולינג סטונס ואירוסמית' השפיעו עליו לא מעט.

Thin Lizzy – VAGABONDS OF THE WESTERN WORLD

האלבום השני של להקת הרוק, כשעוד הייתה טריו של חברים נחושים לספסל הלימודים. פיליפ לינוט היה קול יציב עבור המנודים והחריגים בחברה.

John Lee Hooker – NO FRIEND AROUND

ג'ון לי הוקר במיטבו. זהו אלבום של הקלטות מוקדמות, שכולו (כמעט) מורכב מהקול, הגיטרה והרגל של ג'ון. ובמקרה של גאון כמוהו, לא צריך יותר מזה.

Cannonball Adderley – THE CAPITOL YEARS

האזנה לסקסופוניסט קנונבול אדרלי מחזירה אותי לגיל 5 או 6, מתבונן מבעד לחלון בזמן שהורי ואני חורשים ברכב את ארה"ב.

Johnny Winter – JOHNNY WINTER AND

אני חוש שג'וני ווינטר ראה בדיעבד את האלבום הזה כדוגמה למוזיקת פופ מסחרית של התקופה. ריק דרינגר, לעומתו, ראה באלבום הזה ככאחד מאלבומי הגיטרות הגדולים של שנות השבעים. אני נוטה להסכים עם ריק. נסעתי שלוש שעות באוטובוס כדי להשיג את האלבום הזה, כשלמחרת היה לי בית ספר.

Lydia Mendoza – MAL HOMBRE

ללידיה מנדוסה קול יפהפה, מרגיע ונואש גם יחד. אני לא מבין את כל המילים, אבל המוזיקה, עם הצלילים הנוקבים של גיטרת 12 המיתרים, מדברת בעד עצמה.

Free – FIRE AND WATER

זה היה בשנת 1970, במושב האחורי ברכב של הוריי. התחיל לפתע שיר ברדיו עם ריף גיטרה בגובה שלושה מטרים. אז הייתי רק בן 7 ועדיין לא ידעתי מה זה גיטרת לס פול או מה זה מגבר מרשל…. אבל אמרתי לעצמי – "את זה אני רוצה!". וכך היה.

Otis Redding – THE IMMORTAL OTIS REDDING

האלבום יצא לאחר מותו… אבל הוקלט כשאוטיס רידינג היה חי ובועט. אחת האבדות הכואבות ביותר של שנות השישים.

Aerosmith – AEROSMITH

אלבום הבכורה של אירוסמית' הופק בתקציב צנוע אך עם הרבה מאוד חזרות. האלבום הזה מציג להקת רוקנרול נחושה שנותנת את כל מה שיש לה, כאילו שחייה תלויים בזה. נראה שהמאמץ השתלם להם מאוד.

Rolling Stones – EXILE ON MAIN STREET

אני לא באמת צריך להסביר למה בחרתי את האלבום המדהים הזה, נכון?

Jackson 5 – ABC

אסיים עם האלבום שכנראה ברשותי הכי הרבה זמן מכולם. כבר אז היה אפשר להתפעל מכישרונו הבלתי רגיל של מייקל ג'קסון, שרק המשיך להפתיע עד הרגע האחרון. הדבר האהוב ביותר עלי היום כאדם מבוגר וכמוזיקאי זה הבס של המוזיקאי החלוצי וילדון פלדר.