מרוקו אסרה על ייצורה ומכירתה של הבורקה, הלבוש המוסלמי המסתיר את כל גופן ופניהן של נשים, בגלל שיקולי ביטחון – כך דיווחה אתמול (ג') התקשורת המקומית.

הממשלה המרוקאית אמנם לא הוציאה הודעה רשמית על ההוצאה מהחוק של הבורקה, אך דיווחים רבים נפוצו במדינה כי יצרנים ומוכרים של פריט הלבוש קיבלו מכתבים המזהירים אותם להפסיק את שיווקו.
 
"נקטנו צעד של איסור מוחלט על ייבוא, ייצור וסחר בלבוש זה בכל הערים והעיירות בממלכה", צוטט בכיר במשרד הפנים במדינה באתר החדשות "Le360". בערים שונות במדינה נודע כי המוכרים נדרשו להשמיד את כל המלאי שברשותם בתוך 48 שעות.

האתר הוסיף כי סיבת האיסור כי ככל הנראה שיקולי ביטחון, משום שעבריינים משתמשים בבורקה פעמים רבות על מנת לבצע פשעים
 

הפריט שמותיר את העיניים גלויות עדיין מותר. אישה לובשת ניקאב (צילום: אי-אף-פי)

האיסור תקף רק ללבוש המכסה את כל הפנים. רוב הנשים במדינה המוסלמית, המונהגת על ידי המלך המתון יחסית מוחמד השישי, נוהגות ללבוש חיג'אב – צעיף ראש המכסה רק את השיער ולא את הפנים. בחוגים הסלפיים והשמרניים יותר נפוץ הניקאב – כיסוי ראש המכסה את הפנים אך לא האזור שמסביב לעיניים.

האיסור התקבל בתגובות מתונות יחסית בגלל ההודעה השקטה והלא רשמית, כאשר אצל השמרנים היו מי שכינו אותו "פתטי". חלק חוששים שבעתיד יורחב האיסור כך שיכלול גם את הניקאב. עם זאת, רבים בירכו על האיסור וטענו כי "הבורקה זרה לתרבות המרוקאית".

נושאים קשורים: