‭4-ב‬ באוגוסט 2015 הודיעה הפועל ת"א כי החתימה את הקשר בן רייכרט לחמש שנים, אחרי סאגה ארוכה ומתישה בהליך בוררות מול מכבי ת"א. המחיר שסוכם בין שני הצדדים הוא כידוע מיליון יורו, אך ממסמך שהגיע ל"ישראל היום" עולה כי האדומים החתימו את רייכרט לשנתיים בלבד, עם אופציה להמשך ההתקשרות בעוד שלוש עונות, ולא לחמש שנים כפי שהפועל הודיעה.

לא ברור מה היתה הסיבה להודיע על חתימה של שחקן לתקופה כה ארוכה כשבפועל זה לא קרה. בכל אופן, עתידו של רייכרט בהפועל אמור להיות מוכרע היום או מחר, לאחר שהתבקש שלשום על ידי הבעלים החדשים לקצץ משכרו ‭ 50-כ‬ אחוזים וסירב לכך.

אם מסיבה כזו או אחרת יחליטו האדומים לחזור בהם מהבקשה ולכבד את חוזהו הנוכחי של השחקן, הוא יוכל לנהל מו"מ עכשיו לגבי מעברו לקבוצה אחרת בעונה הבאה, אך הסיכויים לכך לא גבוהים. סוכנו, דודו דהאן, כבר החל לחפש עבורו קבוצה בבלגיה. מהנהלת הפועל נמסר: "לא נגיב על דברים שלא נעשו בתקופתנו‭."‬

אם כל זה לא מספיק, מכבי ת"א טרם קיבלה מהאדומים סכום של ‭ 600-כ‬ אלף יורו עבור הקשר, כשמי שערבים אישית לצהובים על התשלום הם אמיר כבירי ומני ויצמן, שיצטרכו לעמוד בנטל. גורם בהפועל אמר בנושא: "זו תהיה שערורייה לתת לרייכרט לעזוב בחינם‭."‬

חמישה שחקנים לא התאמנו

רייכרט, אריאל הרוש, ישראל זגורי, חן עזרא ושמואל שיימן לא עלו אתמול להתאמן לנוכח אי ההסכמות שלהם בנוגע לחוזים החדשים. השוער נפגש בצהריים עם האחים ניסנוב והתבקש לקצץ בשכרו. היום עשויה להתקיים איתו פגישה נוספת, ונראה שלו ולזגורי סיכוי טוב יותר להישאר לעומת האחרים.

מלבד רייכרט, עזרא ושיימן, נראה שגם אדי גוטליב בדרך החוצה. הבלם, שחוזהו כובד כבר ביום שישי, ערך שיחה עם הבעלים והבהיר להם כי הוא לא מעוניין להישאר בהפועל, שלטענתו חייבת לו 400 אלף שקלים. בהפועל סירבו לבקשתו של גוטליב, אך כפי שפו רסם לראשונה ב"ישראל היום‭,"‬ מכבי ת"א מעוניינת לצרף אותו כבר בחלון ההעברות הנוכחי, וייתכן שהאדומים יסכימו למכור אותו לצהובים.

"חצי מהשחקנים ממורמרים, אין כמעט שחקנים באימון וזו שכונה, אי אפשר להמשיך ככה‭,"‬ אמר גורם בהפועל, שעלולה לאבד גם את המאמן גיא לוזון, שהעביר מסר לאחים ניסנוב שאם רוב הסגל לא יישאר הוא יעזוב.

בתוך כל הברדק הזה הפועל הודיעה אתמול על החתמתו לעונה וחצי של הקשר אור אוסטווינד, שהגיע ללא תמורה מרמה"ש, לאחר שניצל סעיף בחוזהו המאפשר לו לעזוב ללא תמורה לליגת העל כבר בינואר. ההתאחדות הודיעה אתמול באופן רשמי כי ממאזנה של הפועל הופחתו 9 נקודות עקב ההליכה לפירוק ולאחר שהמועדון לא עירער בנושא. "כל משחק עכשיו הוא מלחמה‭,"‬ אמר שחקן בהפועל.

נושאים קשורים: