נגמרו ההנחות: הפועל ב"ש ניצחה 0:2 את מכבי חיפה
1 הפועל ב"ש לא רוותה נחת במפגשים האחרונים מול מכבי חיפה. זה הנתון היחיד שאולי הטריד את האלופה לפני המשחק כי יחסי הכוחות המוקדמים לא היו אמורים להדיר שינה מברק בכר. יחד עם זאת, לאור הרצף השלילי הנדיר מבחינתה בשנים האחרונות – שלושה משחקי ליגה ללא ניצחון – גם במשחק נוח על הנייר אי אפשר היה להקל ראש.

בחלק הראשון של המשחק ראינו רק קבוצה אחת על המגרש. אמנם בפתיחה ב"ש התקשתה לפרוץ את קו ההגנה המעובה של חיפה, אבל השאלה היחידה היתה מתי ייפול השער הראשון. המפנה הגיע כשנווקאמה ומליקסון החליפו אגפים. בכר זיהה נכון את הקושי של הקבוצה בחלק האחרון של המגרש, והמהלך הזה עזר מאוד לב"ש להתחיל ולממש את השליטה שלה לכדי מצבים בתוך הרחבה. פריצת הדרך הגיעה בשער נהדר אחרי פעולה משולבת גדולה של מליקסון, שהר וראדי וסיומת נהדרת של הניגרי.

מליקסון חזר להרכב ונראה נהדר. הוא היה האיש המרכזי בפעולות ההתקפיות של ב"ש עם היכולת האישית והטכניקה הגבוהה שלו. ב"ש חזרה לעצמה – היא שיחקה בקצב גבוה, היתה מאוד אגרסיבית ונחושה ולחצה את חיפה עמוק בשטח שלה. למרות ירידה מסוימת במחצית השנייה, לא היה ספק לרגע מי הקבוצה העדיפה. החבורה של בכר, אחרי מהמורות קטנות, שוב מתייצבת על הדרך הסלולה לתואר.

2 מכבי חיפה הגיעה לטרנר בעיצומה של אחת התקופות הקשות שלה בשנים האחרונות. הסגל הנוכחי וההרכב שבחר מולנסטיין למשחק לא נתן לה יותר מדי סיכויים לחזור עם משהו מהמסע לדרום. ניהול הסגל של הירוקים הוא שערורייה. איך ייתכן שמשחררים שחקנים לפני משחק גביע קריטי ולפני שיש שחקנים חדשים? מה היה הלחץ לשחרר את פלט, החלוץ האחרון שעוד מצא את הרשת בסמי עופר?

הקבוצה שהגיעה לבאר שבע לבשה ירוק וענדה את סמל המועדון, אבל בזה מסתיים הדמיון בין חיפה הנוכחית לחיפה המפוארת מהעבר. כיאה למעמדה החדש – אנדרדוג מובהק – האורחת הציגה התגוננות כבדה עם ריכוז של הרבה שחקנים במחצית המגרש שלה. מלבד אבו עביד וקגלמאכר, מולנסטיין הציב עוד שני קשרים שתיפקדו כמגנים לכל דבר (בריק ומנחם‭.(‬ חיפה התקשתה להחזיק בכדור וכצפוי גם נותרה עם מעט מאוד אפשרויות לצאת קדימה ולאיים על הגנת ב"ש.

ב"ש חוגגת מול מכבי חיפה. האלופה חזרה לעצמה (דני מרון)

לא מובן איך המאמן הותיר על הספסל את גילי ורמוט, השחקן היחיד בסגל האפור שלו שמסוגל להחזיק בכדור ולספק מסירה חכמה. הוא עייף? זו בדיחה עצובה. עם כניסתו אחרי ההפסקה חיפה ראתה לראשונה כיצד נראה חצי המגרש של באר שבע, ובכך תיקנה במעט את הרושם מעוד הופעה מביכה, אבל לא היתה מסוגלת להשיג יותר מזה.

יכול להיות שלא הסבירו למולנסטיין שמכבי חיפה היא אימפריה בכדורגל הישראלי? בסך הכל, לאור מצבה ערב המשחק והגישה הפחדנית של המאמן שלה זו תוצאה מכובדת עבור מכבי חיפה. מי היה מאמין.

נושאים קשורים: