נתפסו עם המכנסיים למטה? ידיעה של ערוץ CNN, ששותפה בטוויטר, חשפה דיאלוג  בין עורכי החדשות מאחורי הקלעים. ה"פדיחה" התגלתה על ידי אנליסט התקשורת גדעון שביב, ששיתף ידיעה בנושא הלחץ שמפעיל נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ על העברת השגרירות לירושלים.
  

הציוץ שחשף את התכתבות העורכים. (צילום מסך: מתוך הטוויטר)

 מתחת לכותרת בטוויטר נתגלתה השיחה בין עורכי החדשות שדנו באפשרות להוסיף את פיגוע הדריסה בארמון הנציב כהסבר נוסף למצב הנפיץ ממילא בבירה. "האם עלינו להוסיף גבוה בידיעה אזכור של המתקפה השבוע? אני חושב שאנחנו צריכים כדי להראות איך העיר היא מוקד למתיחות, בלה, בלה, בלה", כתב עורך אחד. העורך השני השיב לו בפשטות "כן".

ואמנם, מבט זריז בידיעה המוגמרת חושף אזכור של הפיגוע בפסקה החמישית. "ירושלים היא חבית חומר נפץ, כשהתקרית האלימה האחרונה אירעה בצהרי יום ראשון כשפלסטיני נהג במשאית לתוך קהל של חיילים ישראלים, והרג ארבעה מהם".

זו לא הפעם הראשונה שבה מוטלת ספק באובייקטיביות העיתונאית בכל הקשור לסיקור מדינת ישראל. רק לאחרונה, נמתחה ביקורת חריפה על ציוץ של ה-BBC שדיווח באופן הבא על פיגוע הדריסה בירושלים: "נהג משאית נורה בירושלים לאחר שנטען כי דרס הולכי רגל ופצע לפחות 15, כך דווח בתקשורת הישראלית".
 

הדיווח על פיגוע הדריסה ב-BBC. (צילום: צילום מסך מתוך הטוויטר)
נושאים קשורים: