השחקנית מריל סטריפ הקדישה את מרבית נאום התודה על קבלת פרס מפעל חיים בטקס גלובוס הזהב הלילה (א') להתנגדות תקיפה למדיניותו של דונלד טראמפ. נשיא ארה"ב הנבחר לא נשאר חייב והגיב לה עם עלות השחר בחשבון הטוויטר שלו.
 
סטריפ עלתה לבמה ויצאה במופגן נגד מדיניות המיעוטים של הנשיא החדש. גם מבלי להזכיר את שמו, מובן היה מאליו לכל הנוכחים ועשרות מיליוני הצופים בבתים למי אצבעה המאשימה מופנית.

"מי אנחנו?", היא תהתה, "ומה זה הוליווד, בכלל? חבורה של אנשים מכל מני מקומות. אני למדתי בניו ג'רזי, ויולה (דיוויס) נולדה בקרוליינה הדרומית, שרה ג'סיקה פרקר מאוהיו, איימי אדמס מאיטליה, נטלי פורטמן נולדה בירושלים – איפה תעודות הלידה שלהן?… הוליווד מלאה בזרים, אז אם תזרקו את כולם, לא יהיה לכם דבר לצפות בו". דבריה של סטריפ זכו למחיאות כפיים סוערות מצד הנוכחים, כולל מגל גדות הישראלית שנראתה מסופקת מאוד מדבריה של השחקנית הוותיקה.
 

הקדישה את כל הנאום להתנגחות בנשיא הנבחר. מריל סטריפ בטקס גלובוס הזהב (צילום: AFP)

טראמפ, כאמור, ששערוריות ופליטות פה לא זרות לו, הגיב לדבריה של השחקנית הבוקר (ב'), ואפשר לומר שהאדם החזק בעולם ירד מאוד נמוך. "מריל סטריפ, אחת השחקניות המוערכות ביותר שלא בצדק בהוליווד", כתב בתקיפה ישירה ואישית. "היא לא מכירה אותי, אבל הרשתה לעצמה לתקוף אותי אמש בטקס פרסי גלובוס הזהב". עוד הוסיף טראמפ התייחסות לבחירות בהן ניצח, באומרו: "היא (סטריפ) נתינה של הילרי שהפסידה בגדול".

עוד קודם לכן הגיב טראמפ להתייחסותה של סטריפ לתקרית המפורסמת של הלגלוג של טראמפ בעיתונאי נכה, שעשתה כותרות מסביב לעולם בחודש נובמבר האחרון לכתב של הניו יורק טיימס: "אנשים אנשים שהתכוונתי ללעוג לעיתונאי הנכה, כאילו מריל סטריפ ואחרים יכולים לקרוא את מחשבותיי".

כמו רבים בתעשייה ההוליוודית, סטריפ נחשבת לתומכת מובהקת במפלגה הדמוקרטית, ובבחירות האחרונות תמכה במועמדת של המפלגה הילרי קלינטון לנשיאות.

הנאום המלא של מריל סטריפ:
 

נושאים קשורים: