נשים וגברים זקוקים לאותם תנאים בסיסיים על מנת להתקיים: מזון, שתיה וחמצן. אבל זה כל מה שדומה ביניהם – ומעבר לכך, הכל שונה. 

לא פעם ולא פעמיים, מצאת את עצמך מתלוננת בפני חברותיך: אז למה הוא התקשר יום אחרי הדייט להגיד שהיה כיף, אם הוא לא רציני? למה הוא התעניין בחיי היומיום שלי, אם הוא רק מחפש סטוץ?
 
מכירות את הילד ששואל בפרסומות: למה? למה? למה? אז אין מה לשאול. כן, כן, מה שאתן שומעות. לפעמים גברים אומרים דברים שפשוט לא עומד מאחוריהם שום דבר עמוק.

אחרי שעברתי כבר את כל המשפטים ואת כל המעשים הידועים, הפכתי להיות מחוסנת, ואני ממליצה לך לפקוח עיניים ולא ליפול שבי אחריו על כל משפט שהוא אומר. הנה כמה דברים שפשוט צריך לדעת לשים בפרופורציה.

1. אני יכול להישאר לישון?

אוי, כמה שאנחנו מתמוגגות למשמע המשפט הזה. רוב הנשים שאני מכירה יסכימו איתי שלישון עם גבר זה מעשה מאוד אינטימי. אני מעיזה אף לומר שעבורי, לישון עם מישהו, זה מעשה יותר אינטימי מהאקט עצמו.

לכן, אני בטוחה שכשהוא שואל אותך – את משוכנעת שזה אומר שהקשר שלכם מתקדם צעד אחד קדימה. אבל לא תמיד: אצל גברים לעתים המשמעות שונה לחלוטין.

ברור שלא הכל שחור לבן, אבל אם אתם בקשר וטרם ביררתם אם מדובר בזוגיות מחייבת ולא ניהלתם את שיחת יחסינו לאן – לא בטוח שהוא מנסה לומר לך שהוא מוכן להתקדם. לפעמים, זה פשוט יותר נוח לא לצאת מהמיטה באמצע הלילה וכבר להישאר לישון. אחרי הכל, גברים לא צריכים טיפוח או אקססוריז כמונו לבוקר שאחרי.
 

2. אני לא אחד שמתמיד

האמת שהתלבטתי אם לכתוב את המשפט הזה, או: "אני לא מחפש מערכת יחסים", או: "אני לא יכול להרשות לעצמי להיכנס לקשר מחייב כרגע", או: "לקחתי על עצמי יותר מידי דברים השבוע, נהיה בקשר בשבוע הבא". את יותר ממוזמנת לבחור בכל אחד מהם ולהוסיף בסוף: "זה באמת לא קשור אליך". אבל נשים יקרות, זה הכי קשור אליכן.

ייתכן והכרתן מישהו שנפגע בעבר, או נבגד, או נמצא בסיטואציה מבחינה מקצועית בחייו המקשה עליו – אבל לא משנה מה הוא מוכר לך: ברגע שמתחילים התירוצים, תברחי כל עוד נפשך בך. זה לא באמת חשוב כמה נקשרת אליו, כנראה שאת צריכה להפנים שהוא פשוט לא מעוניין בך.

מניסיוני אני יכולה לומר לך בוודאות, שכל גבר שאני מכירה הנמצא במערכת יחסים זוגית בריאה עם מישהי, מספר לי שהוא פשוט ידע שהוא רוצה להיות איתה ללא קשר לגבי מה שקרה לו בחיים. אולי הוא נתקל בקשיים, אבל הוא עשה הכל יחד איתה על מנת להתגבר עליהם.

גם אם פגשת אסטרונאוט שיוצא למשימה בחלל מנאס"א, אם הוא רוצה אותך – גם זה לא יעצור בעדו. ברגע שהוא אומר לך שהוא לא מחפש קשר – המשמעות היא שהוא חושב שאת לא הבחורה עבורו ופשוט רק כיף לו. ועכשיו זה לבחירתך: ליהנות מקשר כזה, או לחתוך.
 

3. היה לי כיף אתמול

מכירות את הודעת הווטסאפ המפורסמת שאתן מקבלות אחרי דייט כיפי? "היה לי כיף אתמול, שיהיה לך יום טוב"? אני חותמת לכן שלפחות חצי מכן שולחות באותה השנייה את ההודעה לחברה הכי טובה שלכן – אם לא צילום מסך לקבוצת הווטסאפ של כל החברות, שכולן יהנו כמוך.

אז אני כאן כדי להגיד לך שכל מה שהמשפט הזה אומר הוא כך: היה לי כיף אתמול, שהיה לך יום טוב. לא, זאת לא טעות, פשוט עשיתי העתק-הדבק כי זה כל מה שזה אומר.

אם אתם בקשר לא ברור שנגרר הרבה זמן, הוא בעצם שומר כך על אש קטנה: הוא כבר בעל ניסיון ויודע שההודעה הזאת תרגיע אותך לכמה ימים, בזמן שהוא עושה מה שבא לו. כמובן שיש מקרים בהם מדובר בבחור שבאמת רוצה אותך, אבל אם הוא מסיים את ההודעה באיחול ליום טוב, או איחול לסוף שבוע טוב – אז בעצם הוא גם מיידע אותך, שלא תיפגשו בימים האלה, ואין טעם שאפילו תשאלי אם הוא פנוי.

כמובן שאני מציעה לך לענות בנימוס וליהנות מזה שהוא חשב עליך, אבל שימי דברים בפרופורציה. כשתהיו בקשר זוגי מחייב, אני מרשה לך להרגיש בעננים מהודעות כאלה. אגב, במקרה של קשר אמיתי – את תראי שהוא ממילא כבר לא יכתוב לך בסוף ההודעה: "יום טוב", כי מן הסתם תהיה לכם תקשורת בריאה בה תשוחחו כל יום.
 

4. מה את עושה בסוף השבוע? איך עבר עליך היום?

כבר כתבתי בעבר: גבר שלא שואל זה גבר לא מעוניין. אבל תתפלאו כמה הם הפכו להיות מתוחכמים: הגברים של העידן המודרני מתים על זה שיש להם אפליקציות הכרויות. ככה הם יכולים להתעניין בלי להתעניין. הם לא צריכים להתאמץ לרגע, שלא לדבר על האימוג'ים שבכלל לא מצריכים מהם להשתמש במילים.

ולמרות זאת, עדיין יש דרך להפריד בין השאלות ולדעת אם הוא באמת מתעניין בך – או סתם מנסה לנהל שיחת סמול טוק עד שהוא יכול לתקוף וכבר לברר אם את פנויה למפגש לא מחייב.

ייתכן והוא בודק את האופציות שלו מראש ורוצה לדעת אם יש טעם לקחת אותך בחשבון בימים הקרובים – ולכן הוא מעמיד פנים שהוא מתעניין במה שעבר עליך היום. הרי על כל הודעה באורך של משפט, את עונה פסקה שלמה ובעצם חושבת שאתם מנהלים שיחה.

אז זהו, שלא. שיחה אמיתית זה משהו שמנהלים פנים מול פנים או בטלפון, את כבר תרגישי בהבדל עם הזמן. אני ממליצה לך להשוות לשיחות שהיו לך עם גברים שאיתם כן ניהלת קשר זוגי מחייב – וכך להבין אם אכפת לו או שהוא לא באמת מתעניין.
 

5. הוא מחזיק לך את היד בזמן שאתם בסרט

או נשאר אצלך שעות בבית ולא ישר בורח. שוב, אני מצטערת לבשר לך שיש לנו נטייה לבלבל בין כל דבר קטן וחסר משמעות למשהו עמוק. ברור שלא כל הגברים אותו דבר: יש כאלה שבאמת רק מחפשים דבר אחד ומורחים אותך, ויש גם כאלה שבאמת פשוט מחקים מערכת יחסים ונוח להם לא להתחייב.

זה אומר שכשהם איתך, הם באמת מרגישים כאילו הם מנהלים קשר – אבל מדובר בבועה ובעולם שהם בוחרים ליצור רק כשהם איתך. אם אתם לא יוצאים למקומות פומביים והוא לא מכיר אותך לחברים שלו, את יכולה להפסיק להתרגש. גם הוא לא רובוט, סביר להניח שהוא נהנה ממגע וחום בדיוק כמוך – ומאחר ואת נותנת לו להישאר בקשר לא מחייב, הוא פשוט נהנה ממנו עם כל ההטבות.

בזמן שאנחנו חושבות על כל נגיעה ועל כל פוזה בין הסדינים, אני מבטיחה שהוא חושב רק על דבר אחד באותו רגע. זאת הסיבה שהוא גם לא ישר עף הביתה, הוא פשוט נהנה מהרגע, ולא באמת מעוניין להרגיש שהוא ניצל אותך או להרגיש מנוצל בעצמו על ידך.

טוב לו איתך ברגעים שאתם ביחד, ולכן הוא מכבד אותך ומתנהג בהתאם, אבל ברגע שהוא עובר את מפתן דלתך – המחשבות שלו כבר עוברות למקום אחר, בעוד שאת נשארת עם ההרגשה במשך ימים אם לא שבועות.
 

בקיצור, נשים יקרות, לפעמים פשוט קל להיסחף לתוך רגעים שיש לנו בחיים מבלי לחשוב קדימה. נשים באמת בעלות נטייה גבוהה יותר לתכנן כל דבר, ולרובנו מספיק מפגש אחד סוחף וכבר אנחנו מתכננות קדימה ונקשרות מהר.

גברים, לעומת זאת, באמת באמת חושבים ומתנהלים בצורה אחרת. זה לא אומר שהם עושים בכוונה או שמים להם מטרה לפגוע, אבל אם אתן יודעות שאתן בעלות נטייה לשחרר חבל ארוך ולא מציבות רף מינימום – בבקשה אל תתרגשו מכל הודעה.

אני כבר מזמן הפסקתי להאמין במילים, זה הדבר הכי קל וזול שיש לנו לתת. תתפלאי, אבל גם מעשים כבר לא מדברים אלי. אני מאמינה בדפוסי התנהגות. אלה הדברים שנשארים: אם הוא מכבד אותך, הוא ימשיך כך. אם הוא רוצה אותך, הוא תמיד יראה לך. אני לא אומרת שאת צריכה לא לבטוח בשום גבר, אבל לשים לב לסימנים זה אף פעם לא מזיק.