חברת ברימאג, משיקה בימים אלו, בישראל את LG HOM-BOT TURBO +  (אל ג'י הומבוט טורבו פלוס) – שואב אבק דיגיטלי, בעל יכולות ניקוי גבוהות, המצויד במצלמות שיכולות לצלם את המתרחש בבית ולהעניק שליטה מוחלטת על הקורה בבית גם שלא נמצאים בו.

הרובוט ניתן להפעלה מרחוק באמצעות אפליקציה הנמצאת בסמרטפון. המכשיר אינו רק שואב אבק, אלא הרבה יותר מכך – הוא גם משמש כמאבטח של הבית. באמצעות פונקציית ה-HomeGuard , הרובוט שולח 5 תמונות למכשיר הטלפון ברגע שהוא מזהה תנועה בתוך הבית.
 
כך ניתן לשבת בלב שקט בעבודה, בבילוי ובכל מקום אחר ולראות שהילדים שבו בזמן מביה"ס, שהכל מתנהל כסדרו בבית ולהיות שקטים ורגועים שאמנם לא נמצאים בבית, אך שולטים במצב ורואים מה קורה. ברובוט קיימת מערכת Triple Eye הכוללת מצלמה קדמית שפועלת כמצלמת אבטחה, מצלמה עליונה היוצרת מפה של הבית לתכנון דרך יעילה לניקוי אפילו בחושך ומצלמה תחתונה הקוראת את מבנה הרצפה ומנקה את המקומות החשוכים כמו מתחת לרהיטים וכו'.

הפעלת שואב האבק ניתנת לתיזמון מראש באמצעות אפליקציית ה-SMART THINQ, המתחברת ישירות לרובוט. באמצעות מצלמה קדמית המורכבת על גבי הרובוט, ניתן לראות מרחוק את המתרחש בבית. ברגע שמחוברים, באמצעות לחיצה על כפתור הניקוי, הרובוט מתחיל לשאוב ולנקות את כל הבית. ניתן להנחות את הרובוט אף באמצעות מוט היגוי המופיע באפליקציה. בין התכניות אשר קיימות במכשיר, ניתן למצוא ארבעה מצבי ניקוי אוטומטיים ומצב ניקוי ידני אחד המאפשרים ניקוי יעיל ביותר בהתאם לנסיבות.

 

הרובוט מאפשר ניקוי יסודי של הפינות הודות לעיצובו הייחודי בצורת ריבוע ומברשות צד ארוכות יותר ב-1.5 ס"מ מהמברשות שבמרכז. המברשות מגיעות קרוב יותר לפינות ולקירות משואבי אבק רובוטיים שצורתם עגולה. במכשיר אף קיים מצב של "יציאה חכמה" המאפשר ברגע שהמכשיר נתקל במכשול ולא יכול לנוע בקלות במצב הניקוי הרגיל, מגוון תנועות יציאה המסייעות לו לחמוק, כמו למשל הפעלה/כיבוי של המברשת, סיבובים ותנועה קדימה ואחורה.

כך נמנעת היתקעות הרובוט במקומות סגורים, על תפרי שטיחים ועל חוטים ומסייע לו לנקות בעצמו. בעזרת מערכת שאיבה בהפעלה עצמית, חיישני מכשולים, הרובוט נע מעבר למכשול מבלי לעצור.

תוך כדי הניקיון שולח הרובוט תמונת פריסה של כל הבית ומראה היכן ניקה וממפה את הבית בצורה חכמה ביותר. מיפוי הבית מאפשר ניקוי אופטימלי של הבית, מבלי לפספס חלקים נסתרים (מתחת לספות וכו') והגעה לכל פינות הבית. את תוצאות הניקוי ניתן לראות ישירות בזמן אמת באמצעות מכשיר הטלפון החכם.

גודל הרובוט הוא 340x340x89  מ"מ ומיכל האבק שלו נשלף בצורה קלה וחלקה מלמעלה, כך נמנעת התפזרות האבק בעת הריקון והצטברות אבק על חריץ מיכל האבק. המיכל הינו גדול יותר ממיכלים של שואבים רובוטיים רגילים ותכולתו היא 0.6 ליטר. עצמת הרעש נמוכה ביותר – 60 דציבלים (A) והניקוי הינו שקט ונוח.

נושאים קשורים: