מיזם חדש בשם "שוּקבּוּק" מביא בשורה צרכנית חדשה: מזמינים סל פירות וירקות בהרכבה אישית באינטרנט, החקלאים קוטפים והמשלוח מגיע ישירות לפתח הבית, טרי, איכותי ורענן

הצרכן הישראלי נמצא במקום שני באירופה מבחינת צריכת פירות וירקות. אנחנו מכניסים הביתה המון פירות וירקות, כך שהמחיר והאיכות של התוצרת מהווה חלק אקוטי בסל מוצרי המזון של מרבית הישראלים. אך כמו שאנחנו צורכים, אנחנו גם זורקים: בין 30 ל-20 אחוזים מהירקות והפירות שאנו קונים מוצאים את דרכם לפח האשפה לאחר ימים ספורים, לרוב מפני שהגיעו אלינו לאחר קירור ואחסון שנמשכו שבועות והחלו להירקב. הצרכן בישראל זכאי לקנות תוצרת איכותית, מפוקחת, נקייה מחומרי הדברה וטרייה, שזה עתה נקטפה, בעודו משלם מחיר שפוי לכיסו והוגן ליצרן – החקלאי.

מביאה מחוייבות אמיתית וקשר אישי בין החקלאי לצרכן ( זיו יעקבי)

מספר רב של חקלאים מכל רחבי הארץ, אשר מתמחים בגידול פירות וירקות שונים, הבינו כי השלב הבא הוא ניהול מסחר הגון באמצעות אספקת תוצרת טרייה ישירות לביתו של הצרכן הישראלי, דרך מיזם אינטרנטי בשם שוּקבוּק – www.shookbook.co.il.

רעיון שילוח הסלים הטריים עד הבית אינו רעיון חדש. בשנה האחרונה פועלות בישראל בתחום זה כמה חברות כאלו. גם הירקן השכונתי בעיר מפיץ את מרכולתו באמצעות משלוחים, ואפילו רשתות השיווק מלקטות סלי קניות און-ליין למשלוחים.

אז מה מיוחד בשוקבוק? שוקבוק מביאה מחוייבות אמיתית וקשר אישי בין החקלאי לצרכן. החקלאים, שהורגלו על ידי רשתות השיווק להיות שקופים, קיבלו שם ופנים. הם עברו לחזית הבמה והשם שלהם מופיע בגאווה על המוצרים שהם משווקים. הצרכן יודע בדיוק ממי הוא רכש את המלפפון שלו. אין מדף מאחורי המוצר, יש שם וכתובת ומחויבות לאיכות. הזמנתם עגבניה? גיל פז ממושב קדש ברנע ליד גבול מצרים יקטוף אותה עבורכם; חסרה לכם חסה לסלט? רק תזמינו בשוקבוק ושמעון זנזורי משדה עוזיהו יוצא לשדה לקטוף אותה במיוחד בשבילכם.

החקלאים שלנו עומדים גאים מאחורי התוצרת שלהם על מנת שהצרכן יחזור וירכוש אותה שוב. חקלאי שוקבוק משווקים את התוצרת שלהם הן לשוק המקומי והן לייצוא, תחת פיקוח הדוק ושימוש במינימום חומרי הדברה.

היתרון השני שמייחד את שוקבוק הוא העובדה שהחברה לא מחזיקה מלאי במקררים. המלאי נשמר בשדה, בתנאי ״אחסון״ אידיאליים: על הצמח עצמו. התוצרת הטרייה נקטפת רק לאחר שהצרכן הזמין אותה. בכך מובטחת טריות מרבית וטווח אחסון ארוך מאוד במקרר הביתי, הרבה יותר מכל מה שהורגלנו אליו. התוצרת מגיעה לצרכן זמן קצר לאחר שנקטפה ומביאה לחיסכון: יותר לא זורקים לפח פירות וירקות שקנינו בתחילת השבוע. היתה לכם פעם פטרוזיליה שבועיים במקרר מבלי שהיא תירקב? עם פטרוזיליה שנקטפה אתמול זה בהחלט אפשרי.

הטכנולוגיה של שוקבוק הופכת את החיבור בין החקלאי לבין הצרכן לקל, פשוט ואפשרי. יחד עם מערך הלוגיסטיקה המנוסה והמצוין של חברת dhl, שוקבוק היא הפתרון המושלם. נכנסים לאתר, נרשמים ומתחילים לקנות… מהתותים של איתן רונן מקדש ברנע ועד מבחר הירוקים של תום ז׳אווי ממושב שחר, כל אחד מרכיב את הסל שלו ומקבל אותו ישירות עד לפתח הבית.

כל מה שנשאר הוא להיכנס ולהזמין