האם גברים באמת אוהבים נשים גבוהות? מדוע אנחנו עולות על עקבים כדי לרצות אותם, והאם ייתכן שהם בכלל מעדיפים נמוכות? לשאלות הללו ישנה תשובה מחקרית שעשויה להפתיע אתכם.

מחקרים מראים כי נשים גבוהות אמנם נחשבות ליותר סקסיות, אבל דווקא הנמוכות הן בעלות סיכויים גבוהים יותר לזכות בבן זוג ובילדים. אז מה עוד חשוב לדעת?
 

1. הגובה המושלם

אז מי היא האישה המושכת ביותר? על פי מחקרו של ד"ר וויליאם בראון מאוניברסיטת ברונל, מי שתזכה בתואר הנכסף היא אישה נמוכה וצנומה עם רגליים ארוכות וחזה גדול, כמו סקרלט ג'והנסון, ליידי גאגא או קים קרדשיאן.
 

2. גברים מעדיפים נמוכות

מתוך 100 זוגות במחקרם של גיליס ואביס, רק שניים כללו אישה גבוהה וגבר נמוך. מחקר זה ואחרים הוכיחו כי לרוב גבר ייבחר באישה נמוכה ממנו, איתה יחוש בנוח.
 

3. פחות סנטימטרים – יותר התחשבות

מחקרים מראים כי גברים תופסים אמנם נשים גבוהות כמושכות ואף אינטליגנטיות, אבל הרבה פחות משפחתיות מנשים נמוכות. גברים מאמינים כי נשים נמוכות הן יותר מתחשבות, טיפוליות וביתיות, ובאופן כללי – הן פחות מאיימות עליהם.
 

4. חולמת להיות אמא?

לנשים נמוכות יש סיכוי רב יותר לנהל קשר ארוך טווח עם גברים ולהביא ילדים, כך על פי מחקרו של ד"ר דניאל נטל, שנערך בקרב עשרת אלפים נבדקים בבריטניה.

הגובה הממוצע של אישה בריטית הוא 1.62 ס"מ, אבל הנמוכות יותר – שגובהן בין 1.51 ל-1.58 ס"מ – יהיו בעלות הסיכויים הגבוהים ביותר להפוך לאימהות עד גיל 42.
 

5. פוריות יותר

על פי ד"ר נטל, נשים נמוכות הן פוריות יותר ונכנסות להריון בקלות רבה יותר מאשר נשים גבוהות. בנוסף, נמוכות אף מגיעות לבגרות מינית בגיל מוקדם יותר.
 

6. הריון מסוכן

לעומת זאת, על פי מחקר אחר על נשים דניות, שפורסם ב PLOS Medicine, לנשים נמוכות יהיה לרוב הריון קצר יותר וסיכון גבוה יותר ללידה מוקדמת מאשר לנשים גבוהות, בין השאר מאחר שיש בגופן פחות מקום בו יכולים העוברים לגדול.
 

7. פחות פרטנרים

מסתבר שנשים נמוכות זוכות לפחות פרטנרים מיניים במהלך חייהן מנשים גבוהות יותר, כך על פי מדענים אמריקניים באוניברסיטת צ'פמן שבקליפורניה.
 

***
הכותבת הינה דוקטור לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, מרצה בכירה במכללה האקדמית הדסה – ומחברת הספרים "לדעת אהבה", "זוגיות: מדריך למשתמש" ו"הורות ללא מסכות"

נושאים קשורים: