כל מי שחווה פרידה זוכר את התחושות המשתקות הכרוכות בה: דיכאון, חוסר אונים תהומי ותחושה כללית שסוף העולם הגיע. מי ששורד את התקופה הקשה הזו, מגלה בדרך כלל שהזמן ממשיך לעבור, השמש ממשיכה לזרוח – ויש חיים גם אחרי הסוף. אלא שבמקרה של קירן ליסטר הבריטי, זה כבר מאוחר מדי.

כשבת' דילייני, בת זוגו של ליסטר בשנתיים האחרונות, החליטה לשים סוף לזוגיות ביניהם – היא לא תיארה לעצמה עד כמה חריפה תהיה התגובה שלו: בעקבות הפרידה הכואבת, החליט ליסטר בן ה-20 לשים קץ לחייו – לא לפני שכתב פוסט מפורט בפייסבוק.
 

"אולי הפוסט הזה יפקח את עיניהם של אנשים שמחפשים אושר". קירן (צילום: מתוך הפייסבוק)

"אני לא יודע מה לעשות יותר", כתב ליסטר בפוסט המצמרר, שצבר למעלה מ-45,000 לייקים ו-19,000 שיתופים. "חברתי בשנתיים האחרונות החליטה שאנחנו כבר לא טובים ביחד. שנתיים הן זמן ארוך להתחבר, לשמוח. עכשיו אנחנו נפרדים ואני לא מרגיש שאני יכול להתמודד בלי האהבה שלה".

הצעיר השבור המשיך וכתב כי "היא הייתה ועודנה הכל עבורי. אני לא חושב שאוכל להתגבר על זה. אני לא רוצה לחכות עד שאתגבר על המצב כי היא היחידה שאי פעם עשתה אותי באמת שמח. זו בכלל לא אשמתה של בת', בסוף שנינו כבר לא התאמנו אחד לשניה. עשיתי הרבה רע במערכת היחסים, שאולי הוביל לזה. 

"אני מניח שאנשים מתרחקים אחד מהשני לאט לאט, והייתי עושה הכל כדי לעצור את זה אבל זה משהו שאין לי שליטה עליו".

"זכרו כמה יקרים החיים". הפוסט של ליסטר:
 
בהמשך הפוסט פירט ליסטר את בקשותיו האחרונות. "כדי לזכור את הזמנים הטובים שחלקתי עם אנשים, אני רוצה שינגנו את השיר האהוב עלי – The Circle Of Life. אני רוצה שמישהו ידאג לכלב שלי עבורי עד שהוא יצטרף אלי. הדירה והרכב שלי – שייכים עכשיו לבת'. השתמשי בחשבון הבנק שלי כדי לשלם עליהם, ומכרי באינטרנט את הבגדים שיש לי כדי לקבל עליהם כסף.

"ברגע שיהיה לך מספיק כסף כדי לעבור לדירה טובה יותר, ודאי שתעשי את זה עם מישהו שאכפת לו ממך, שלא נמצא שם רק לבינתיים. אז תוכלי לעזוב – אבל בבקשה קחי איתך את התמונה שעל הקיר. בבקשה תמכרי את כל החפצים שלי ששווים כסף. וכשתסיימי עם הרהיטים – תני אותם למישהו שזקוק להם.
 
"הייתי רוצה שכולכם תדאגו אחד לשני, תפסיקו להישבר וזכרו כמה יקרים החיים. בת', קחי מהדירה את המתנות שקניתי ושיהיה לך חג מולד שמח. זה מה שאני רוצה והשקעתי בהן הרבה מחשבה.

"אני מתנצל בפני כל האנשים שפגעתי בהם, אכזבתי – או הדאגתי. לו יכולתי – הייתי גורם לכולם לסלוח לי, אבל אני לא אלוהים. אני גם לא מאמין באלוהים, אלא רק מדמיין מישהו חזק ובלתי מנוצח. הלוואי שהייתי כזה.

"בבקשה פייסבוק, אל תמחק את הפוסט שלי. הסיבה שאני כותב את זה בפייסבוק היא משום שאולי הפוסט הזה יפקח את עיניהם של אנשים שמחפשים אושר, משהו שחיפשתי כל חיי. אני רוצה שמשפחתי וחבריי יקראו את זה וידעו, אכפת לי. אני אוהב את כולם כל כך. אבל אני בחוץ. אל תנסו להציל אותי, זה מה שאני רוצה. בואו נשחק מחבואים, אבל לעולם לא נפסיק לחפש שמחה אמיתית".

למרבה הזוועה, לאחר פרסום הפוסט מצאה המשטרה את גופתו של ליסטר, שמימש את כוונותיו. "קיבלנו פנייה בנוגע לשלומו של גבר בן 20 שנעדר מביתו. נערכו חיפושים ולאחר מספר שעות נמצא הגבר ללא רוח חיים. נסיבות המוות אינן חשודות".