אם תבקשו מרוב הזוגות לתאר לכם את החיים חמש שנים לאחר החתונה, הם כנראה יאמרו לכם שהם כבר נמצאים עמוק בשגרה ובקושי מתפנים להרים את הראש ממירוץ החיים הבלתי פוסק. אבל מייק ואן הווארד הם לא כמו רוב הזוגות.
 

12 דולר ליום לכל אחד. מייק ואן (צילום: מתוך הפייסבוק)

בני הזוג, שנישאו בשנת 2011, יצאו לאחר חתונתם לירח דבש – ממנו הם לא חזרו עד היום, כך עולה מידיעה שפורסמה אתמול (שבת) ב"דיילי מייל" הבריטי.

לאחר עשור בו עבדו שניהם במשרות מלאות, התפטרו מייק ואן מעבודותיהם, מכרו את רוב רכושם והשכירו את ביתם – לפני שיצאו לכבוש את העולם. והם אכן כבשו: בחמש השנים האחרונות הספיקו השניים לבקר בכל שבע היבשות ובלמעלה מ-50 מדינות, והם עדיין לא חושבים להפסיק בזמן הקרוב את מה שעשוי להיות ירח הדבש הארוך בהיסטוריה.
 

לפחות שבוע בכל מקום. מייק ואן מסביב לעולם (צילום: מתוך הפייסבוק)

"חשבנו לעצמנו שלחכות עד שנהיה בני 65 ובפנסיה כדי ללכת בעקבות החלומות שלנו – זו תכנית מסוכנת", סיפר מייק בן ה-39. "החלטנו שנצא לדרך ונטייל כל עוד אנחנו צעירים ובריאים".

כשהחלו את הטיול, לבני הזוג היה תקציב של 39 דולר ליום (כ-150 שקלים), שנועד לכסות הוצאות של מזון, לינה, תחבורה ופעילויות פנאי.
 

בקרוב אצלנו. מייק ואן (צילום: מתוך הפייסבוק)

בהמשך, הצליחו השניים לקצץ את הוצאותיהם ל-12.20 דולר (כ-47 שקלים) ליום עבור כל אחד מהם. יחד עם זאת, ההוצאות היו תלויות, כמובן, במדינה בה טיילו – כשבמדינות במזרח אסיה, לדוגמא, שילמו בני הזוג פחות מאשר במדינות כמו יפן, אנגליה ואוסטרליה.
 

ירח הדבש הארוך בהיסטוריה? מייק ואן (צילום: מתוך הפייסבוק)

למרות זאת, מתעקש מייק שהשניים מצליחים ליהנות ולחוות חוויות מדהימות למרות חסכנותם. "אנחנו לא מנסים לחיות כמה שיותר בזול", הסביר. "אנחנו מנסים לחיות כמה שיותר בגדול".
 

"החלטנו לטייל כל עוד אנחנו צעירים ובריאים". מייק ואן (צילום: מתוך הפייסבוק)

בתחילת הדרך, הכסף לטיול הגיע מחסכונותיהם של בני הזוג – אך כעת הם מרוויחים מאתר הטיולים שלהם, שמציע שלל טיפים למטיילים לתקופות ארוכות. בנוסף מעבירים השניים הרצאות בהן הם חולקים את עצותיהם, ובין היתר לנצל בחוכמה את נקודות הנוסע המתמיד, להתנדב – ולשמור על בתים של אנשים שנוסעים.
 
בנוסף טוענים השניים כי מוטב לבחור עיר או כפר ולהשתקע בהם לתקופות ארוכות – מאשר להזדרז ולנסות לראות מדינה שלמה בתוך זמן קצר כדי להספיק כמה שיותר. "צריך להיות במקום מסוים לפחות שבוע כדי להתחיל להרגיש איך אנשים חיים שם", הסבירה אן. לא יודעים מה איתכם, אנחנו מתכוונים לנסות את זה בהזדמנות הראשונה.

מקנאים? גם אנחנו. המסע של מייק ואן:
 

 

Mt Rainer beckons you from #Seattle…we had to pay this #volcano a visit. We hiked miles thru the snow…in sneakers–worth it!

A photo posted by Mike & Anne – HoneyTrek.com (@honeytrek) on

 

#50countries50days — Day 1: #Cuba is where we spent our first #Valentines…when it wasn't so allowed 😉 Anyone else been? Want to go?

A photo posted by Mike & Anne – HoneyTrek.com (@honeytrek) on

 

Heli hiking #NewZealand was unreal. Want to go free? Book a S. Island trip with @activeadventures & mention @honeytrek

A photo posted by Mike & Anne – HoneyTrek.com (@honeytrek) on

 

Hanging out with a few thousand #penguins in the South Shetland Islands, #Antarctica

A photo posted by Mike & Anne – HoneyTrek.com (@honeytrek) on

 

All aboard! Got our @BritRail passes through @ACPRail…our UK train adventure begins!

A photo posted by Mike & Anne – HoneyTrek.com (@honeytrek) on