מהנושא הרגיש הזה אף זוג עוד לא הצליח להתחמק. אמנם, כשמערכת יחסים חדשה מתחילה אנחנו רוצים לשכוח מהעבר ולהתרכז בעתיד – אבל בסופו של דבר אי אפשר להתעלם מההיסטוריה, ושאלה נצחית אחת תמיד תצוץ בשלב כלשהו: כמה בני זוג קודמים היו לכם?
 
על פי מחקר חדש, לשאלה הזו יש לא רק תשובה מדעית, אלא גם חשיבות רבה – משום שהיא יכולה להשפיע על משך הזמן בו תימשך מערכת יחסים מסוימת, כך עולה מידיעה שפורסמה היום (יום א') ב"דיילי מייל" הבריטי.

במסגרת המחקר, שנערך בבריטניה, הפרידו החוקרים בין מערכות יחסים ארוכות ורציניות – לבין קשרים קצרים ולא מחייבים.

באשר למערכות היחסים הקצרות, התברר שנשים מוכנות לקבל בן זוג בעל היסטוריה מינית של לא יותר משש פרטנריות קודמות. הגברים, לעומת זאת, דווקא היו סבלנים יותר – וטענו כי הם מוכנים לקבל בת זוג שהיו לה 11 פרטנרים קודמים במיטה לפניהם. החוקרים גילו גם שלנשים שהשתתפו במחקר היו בממוצע שישה פרטנרים, בעוד שלגברים היו שמונה פרטנריות.
 

בנוגע למערכות יחסים ארוכות טווח, המצב יותר מסובך – משום שהן גברים והן נשים כנראה מודעים לצלקות שמותירות מערכות יחסים רציניות, ולכן מעדיפים בני זוג שלא היו להם יותר מדי מערכות יחסים ממושכות בעבר. 

בחלק זה של המחקר, טענו גם גברים וגם נשים כי המספר האידיאלי של "אקסים רציניים" עבור בן או בת הזוג עומד על שניים בלבד.

במסגרת המחקר ראיינו המדענים 200 משתתפים, החל מבני נוער בסוף שנות העשרה שלהם, ועד לאנשים בשנות השלושים לחייהם. הממצאים, כאמור, היו חד משמעיים. "מעבר לנקודה מסוימת, מספרים גבוהים של אקסים עשויים להתחיל להזיק לרמת האטרקטיביות של אנשים", נמסר. רשמנו לפנינו.