מה שהחל כביקור שגרתי בספארי הפך במהירות לתרחיש אימה: בני משפחה שנסעו ברכבם בג'ונגל בדרום אפריקה, נקלעו לקטטת אריות – ונלכדו במכונית ללא יכולת לצאת.
 


ג'ייד ון-הולט ובני משפחתה תיעדו בסרטון וידאו את להקת האריות, שצדה איילה חסרת אונים בפארק הלאומי קרוגר – כך עולה מידיעה שפורסמה אתמול (שבת) ב"דיילי מייל" הבריטי.

אלא שבתוך רגעים הפך סרט הטבע לסרט אימה, לאחר שהאריות החלו להתקוטט על הטרף – ובסופו של דבר גררו שתי לביאות את גופת האיילה המדממת אל מתחת למכונית המשפחתית, שם המשיכו להילחם עליה.
 

"הן מגיעות". הלביאות מתקרבות לרכב (צילום מסך: מתוך הסרטון)

בתחילת הסרטון שתיעד את האירוע נראים האריות כשהם טורפים בצוותא את גופתה של האיילה, אלא שלאחר רגעים ספורים שתי לביאות גדולות מתחילות לריב על השלל – תוך שהן מתקרבות למכונית המשפחתית.

"תתרחק, הן מגיעות אלינו", מתחננת לנהג אחת מבנות המשפחה – אלא שהוא מסרב לזוז. בתוך רגעים מגיעים גם יתר חברי הלהקה וממשיכים להיאבק על הטרף – ממש בצמוד לגלגלי המכונית, ובאופן שלא מאפשר למשפחה לנסוע מהמקום.
 

מחזה משתק. הלביאות נאבקות (צילום מסך: מתוך הסרטון)

בזמן שחלק מבני המשפחה התבוננו במתרחש בהתרגשות, אחרים לא היו מסוגלים לעמוד באימה והמשיכו להפציר בנהג להתרחק מהמקום בטרם יהיה מאוחר מדי.

"הם ממש מתחת לרכב", אומר אחד מבני המשפחה, ואילו ג'ייד עצמה מבקשת שוב לנסוע הלאה מהמקום. "בבקשה תרחיקו אותם, הם תקועים מתחת לגלגל", היא אומרת בקול רועד, ואילו אחת מבנות המשפחה מנסה להרגיע אותה: "מה הם יעשו מתחת למכונית שלנו? זה לא שהם יאכלו אותנו".
 
"בשלב הזה לא יכולנו לזוז כי האריות פשוט היו צמודים למכונית וחלק מהגורים אפילו היו מתחתיה", שיחזרה ון-הולט לאחר שהסרטון עלה לרשת והפך לויראלי. למזלם של בני המשפחה, בתוך זמן קצר סיימה חבורת האריות את הסעודה – והסתלקה מהמקום בחיפוש אחר צל. העיקר שבשלב הזה הם כבר היו מלאים.